وقتی این بازیکن روی فرم باشد، جواد در استقلال روی ابرها رژه می‌رود

وقتی این بازیکن روی فرم باشد، جواد در استقلال روی ابرها رژه می‌رود

چهارمین هفته رقابت‌های فوتبال ایران دوشنبه‌شب با برگزاری ۲ دیدار آغاز شد که در اولین بازی، تهران موفق شد با تک گل مهرداد محمدی از سد هم‌نام خوزستانی خود بگذرد و به سومین پیروزی این فصل دست پیدا کند و ۹ امتیازی شود. یک واکنش مناسب از سوی آبی‌پوشان تهرانی پس از باخت تلخ برابر سپاهان در هفته سوم که آن‌ها را بار دیگر به مسیر هموار ۲ هفته اول بازگرداند.

استقلال در این چهار هفته موفق به زدن ۵ گل شده است. به جز گل آرش رضاوند و صالح حردانی در جریان پیروزی ۳ بر صفر هفته نخست برابر صنعت‌نفت، ۳ گل دیگر تیم پایتخت‌نشین از روی ضربات سر به ثمر رسیده است. ارسلان مطهری مقابل صنعت‌نفت، محمدحسین مرادمند برابر ملوان و مهرداد محمدی در جدال با استقلال خوزستان این ۳ گل را به‌ثبت رسانده‌اند که ۲ تای آخر گل‌های سه امتیازی بودند. به عبارتی دیگر ۶۰ درصد گل‌های تیم تحت هدایت جواد نکونام در لیگ بیست‌وسوم از روی ضربات سر زده شده است.

گل ارسلان مطهری به آبادانی‌ها از روی ارسال زیبای ابوالفضل جلالی به بار نشست اما ۲ گل بعدی که با سر زده شد روی ارسال‌های مواج مهدی مهدی‌پور به ارمغان آمد. هافبک میانی و ۲۹ ساله استقلال در لیگ بیست‌ویکم که آبی‌ها با هدایت فرهاد مجیدی عنوان قهرمانی را تصاحب کردند، یکی از ارکان اصلی تیم بود و با ۷ پاس گل، آقای پاس گل استقلال نام گرفت. این هافبک خوش‌استایل اصفهانی حالا دوباره به فرم خوب ۲ سال قبل برگشته و ۲ پاس گل برای هم‌تیمی‌هایش در این چهار هفته ارسال کرده است. آقای شماره ۹ روزهای تلخ لیگ قبلی را که اکثرا با مصدومیت و ناآمادگی همراه بود را به دست فراموشی سپرده و با ارسال‌های خطرناکش زمینه‌ساز ۶ امتیاز حیاتی برابر ملوان و استقلال خوزستان شده است.

استقلال با جواد نکونام فوتبالی واکنش‌گرا را به نمایش می‌گذارد. تیمی که در هر مسابقه موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریفان ایجاد نخواهد کرد و در دیدار برابر رقبای قدرتمند احتمالا چندان صاحب توپ هم نیست. در این شرایط اهمیت ضربات ایستگاهی دوچندان می‌شود و حضور بازیکنی چون مهدی‌پور موهبت بزرگی برای نکونام است. تا وقتی مهدی‌پور روی فرم خوبی باشد، ضربات آزاد استقلال تهدیدی جدی برای رقبا خواهد بود. باید دید مهدی‌پور می‌تواند رکورد ۷ پاس گل ۲ فصل قبل را بشکند یا خیر.

مهدی پور