وقوع بارش موثر در ۴۰ درصد نقاط کرمانشاه/ موج ناپایدار امروز از جو استان خارج می‌شود

سعید قاسمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به موج ناپایداری که طی روزهای اخیر جو استان را تحت تاثیر قرار داد، گفت: این موج ناپایدار برای برخی نقاط استان بارش‌های خوبی به همراه داشت، بگونه‌ای که در ۳۰ تا ۴۰ درصد نقاط استان بارش موثر را شاهد بودیم.

وی بیشترین بارش ۲۴ ساعت گذشته را مربوط به کرندغرب به میزان ۲۵.۴ میلی‌متر عنوان کرد و یادآور شد: در این مدت در شهر کرمانشاه نیز حدود ۳.۶ میلی‌متر بارندگی داشتیم.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه مجموع بارش این موج ناپایدار – که از اواسط هفته قبل وارد جو استان شد- برای شهر کرمانشاه را نیز ۳۲.۵ میلی‌متر اعلام کرد و افزود: بیشترین بارش این موج ناپایدار به میزان ۵۴ میلی‌متر در گهواره رخ داده است.

قاسمی از خروج تدریجی این سامانه ناپایدار از جو استان از اواخر وقت امشب خبر داد و تاکید کرد: از فردا(یکشنبه) تا روز جمعه بارشی برای سطح استان پیش‌بینی نمی‌شود.

وی از احتمال وقوع بارش خفیف و عمدتا به صورت رگبار پراکنده در برخی نقاط استان تا پایان وقت امروز یاد کرد و گفت: با عبور این موج ناپایدار احتمال کاهش دمای هوا برای نقاط مختلف استان طی روزهای آتی وجود دارد که البته چندان محسوس نیست.

انتهای پیام

نوشته وقوع بارش موثر در ۴۰ درصد نقاط کرمانشاه/ موج ناپایدار امروز از جو استان خارج می‌شود اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.