پروژه‌های راه‌سازی شهرستان بویراحمد با کمبود اعتبار مواجه است

پروژه‌های راه‌سازی شهرستان بویراحمد با کمبود اعتبار مواجه است

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه پروژه مهم راهسازی در شهرستان بویراحمد نیازمند تزریق اعتبارات برای پیشرفت مناسب هستند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل محمد راستا عصر روز _سه‌شنبه، هفتم آذر_ در حاشیه بازدید از پروژه پل «سریز»، اظهار کرد: این پروژه در باند دوم محور یاسوج _ سمیرم، شروع به کار شده و به نسبت اعتبارات پیشرفت خوبی داشته است.

وی افزود: تنها مشکل این پروژه کمبود اعتبار است که اگر به موقع تزریق نشود ممکن است کار کند یا تعطیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی دیگر از پروژه‌های مهم راهسازی در شهرستان بویراحمد تقاطع غیر هم‌سطح مهریان در جاده یاسوج_ اقلید است که پیشرفت ۴۰ درصدی دارد.

وی تصریح کرد: پروژه تقاطع غیر هم‌سطح مهریان نیز با کمبود اعتبار و معارضات محلی مواجه است که پیگیر تزریق اعتبار و رفع معارضات پروژه هستیم.

راستا خاطرنشان کرد: پروژه پل دوم محور یاسوج _ سمیرم در منطقه «بنسنجان» یاسوج سومین پروژه مهم راهسازی در بویراحمد است که مبلغ قرارداد آن ۸۳ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این پروژه نیز با کمبود اعتبار مواجه است، افزود: چون هزینه‌های راه‌سازی بسیار بالا است و نیازمند تزریق و تخصیص به موقع اعتبار است، اگر اعتبار به موقع نرسد، پیشرفت پروژه با مشکل مواجه می‌شود.

مولایی پیمانکار پروژه پل «سریز» گفت: مبلغ اولیه پروژه ۷۴ میلیارد تومان است، که با کمی تعدیل پروژه با مبلغ قرارداد ۲۰۰ میلیارد تومان به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه پروژه از تیرماه ۱۴۰۲ شروع شد و تا الان ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: پروژه مشکلات و معارضات زیادی داشت، در شرایط سخت کار انجام گرفت، کف رودخانه کاملاً سنگی است و برای حفاری زمان‌بر است، تا الان دو پایه اصلی پل حفاری شده و یکی از پایه‌ها کار شده‌است.

مولایی تصریح کرد: یکی از مشکلات این پروژه کمبود اعتبار است، تا کنون مبلغ چهار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه سال ۱۴۰۵ داده شده، با وجود اینکه پروژه نیاز به نقدینگی دارد و کار کردن با اسناد خزانه بسیار سخت است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه ۲۵ میلیارد تومان کارکرد دارد، مبلغ ۸ میلیارد تومان ضمانت نامه پیش پرداخت ارائه دادیم، سه درصد آن پرداخت شده و ۱۱ درصد آن باقی مانده‌است.

پیمانکار پروژه پل «سریز» گفت: با توجه به اهمیت پروژه که در نقطه حادثه‌خیزی قرار داد، توقع داریم کارفرما نهایت همکاری را با این پروژه انجام دهد.

کد خبر 707885