پزشکان جوان پس از سال ها خون جگر، در تامین معاش روزانه خود ناتوانند

استاد بازنشسته دانشگاه نوشت: امروز که پزشکان جوان پس از سالها خون جگر در تامین معاش روزانه خود ناتوانند، من خجالت کشیدم ولی متولیان هرگز! چرا که آنها به دنبال تربیت پزشک بیشتر بدون در نظر گرفتن امکانات و کیفیت آموزش هستند تا به اصطلاح دهان نمایندگان محترم مجلس را ببندند.

پزشکان جوان پس از سال ها خون جگر، در تامین معاش روزانه خود ناتوانند

به گزارش سلامت نیوز، دکتر سید موید علویان استاد بازنشسته دانشگاه در یادداشتی برای روز پزشک نوشت: امسال روز پزشک را خدمت بوعلی سیناها تبریک و تسلیت عرض می نمایم و امیدوارم خوب باشید.

تبریک بابت همراهی با بیماران و تلاش برای حفظ جان هموطنان که نمی‌توان ایثار و فداکاری شما را در کنار پرستاران و سایر کادر پزشکی فراموش کرد و استقامت بی بدیلتان در راه خدمت و از طرفی تسلیت به جهت عدم امکان انجام وظایف خود در قبال رفع آلام بیماران به دلایلی که عمده آن ناشی از کج فهمی متولیان حوزه سلامت، اقتصاد و … است.

امروز که چشمم در چشم بیمار روستایی در مطب افتاد خجالت کشیدم که نمی‌توانم برایش دارو بنویسم، ولی ظاهرا کسی از متولیان نباید خجالت بکشد.

دیروز که آزمایش بیمار بیمه تامین اجتماعی از سیستم حذف شده بود و آن را آزاد پرداخته بود، من خجالت کشیدم که چرا نمی توانم به متولیان بفهمانم که شعار کم کردن سهم بیماران از جیب در حوزه سلامت، یک شعار واقعی بود و متولیان هنوز متوجه نشدند!

امروز که پزشکان جوان پس از سالها خون جگر در تامین معاش روزانه خود ناتوانند، من خجالت کشیدم ولی متولیان هرگز! چرا که آنها به دنبال تربیت پزشک بیشتر بدون در نظر گرفتن امکانات و کیفیت آموزش هستند تا به اصطلاح دهان نمایندگان محترم مجلس را ببندند.

امروز خجالت کشیدم که ببینم بیمار از پرداخت هزینه ها عاجز، تعرفه ها بسیار ناعادلانه پایین و صندوق بیمه ها خالیست و همه ناراضی اند.

امروز خجالت کشیدم که دیدم سیل مهاجرت نخبگان به خارج صورت می‌گیرد و ما برای حفظ این سرمایه ها کار جدی نمی کنیم.

امروز که فقط به طبابت و کارهای آموزشی می‌پردازم دیدم که حیف است که روز پزشک را تبریک نگویم!

پزشک عزیز روزت مبارک

دکتر سید موید علویان
استاد بازنشسته دانشگاه
به مناسبت روز پزشک و برای اول شهریور ماه ۱۴۰۲