پزشکان صهیونیست هم به اعتصابات اسرائیل پیوستند

پزشکان صهیونیست هم به اعتصابات اسرائیل پیوستند

روزنامه عبری زبان هاارتص در گزارشی در این رابطه نوشت: و کادر درمان معترض به کودتای قضائی ائتلاف نتانیاهو که خود را "روپوش سفیدان" می‌نامند، و تعداد آن‌ها از مرز 8 هزار نفر گذشته است، اعلام کردند، تا زمانی که این بحران قضائی ادامه پیدا کرده و به رای دادگاه عالی احترام گذارده نشود، در محل کار خود حاضر نخواهد شد.

پایگاه خبری واللا نیوز هم در این رابطه نوشت: روپوش سفیدان امروز دوشنبه تهدید کردند اگر کابینه نتانیاهو به حکم دادگاه عالی که لغو دلیل معقولیت را رد کرده احترام نگذارد، پزشکان از حضور در بیمارستان‌ها امتناع خواهند کرد و از این پس در ساختاری جنایتکار و دیکتاتوری که مشروعیت خود را از دست داده فعالیت نخواهند کرد.

در بیانیه این گروه تاکید شده است، ما در چنین شرایطی به بیمارستان‌ها نخواهیم رفت و کابینه نتانیاهو و در راس آنها نخست وزیر و وزرایش را مسئول مشکلات ساختار بهداشتی می‌دانیم.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که در اعتصاب جزئی که در اعتراض به تصویب کاهش اختیارات دادگاه عالی در استفاده از اصل دلیل معقولیت صورت گرفت، بیش از 20 هزار ویزیت بیمار در بیمارستان‌های عمومی لغو و 500 عملی جراحی غیر اورژانسی هم به موعد دیگری موکول شد، همچنین 600 ویزیت بیماران در مراکز سلامت روانی نیز لغو شد.

از سوی دیگر شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی که شامگاه دوشنبه منتشر شد، فاش کرد بیش از سه چهارم از کارآموزان و دانشجویان پزشکی شاغل در فلسطین اشغالی اعلام کردند به شکل جدی به دنبال مهاجرت از (فلسطین اشغالی) و فعالیت در جای دیگری به جز اینجا هستند.

یولان کوهن تهیه کننده این گزارش در مقدمه آن آورده است: در حالی که پزشکان اسرائیلی خود را برای عدم حضور در بیمارستان در اعتراض به عدم احترام به حکم دادگاه عالی آماده می‌کنند، داده‌های جمع آوری شد از آخرین نظر سنجی صورت گرفته اطلاعات بسیار نگران کننده را در مورد آینده این شغل در اسرائیل نشان می‌دهد.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی این رسانه عبری زبان: براساس نتایج این نظر سنجی فقط 14 درصد از کارآموزان و دانشجویان رشته پزشکی شاغل به تحصیل در (رژیم صهیونیستی) اعلام کردند، قصد دارند شغل خود را در اینجا ادامه دهند و 77 درصد هم به طور مؤکد گفتند که به دلایل سیاسی به طور حتم به دنبال ترک (فلسطین اشغالی) می‌باشند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، دیروز نشست فوق العاده‌ای در وزارت بهداشت با شرکت دبیر کل وزارت بهداشت و مسئولین سازمان رزیدنت‌ها و دانشجویان پزشکی برگزار شد، در این نشست مسئولین عالی‌رتبه این سازمان اطلاعات بسیار نگران کننده‌ای را در اختیار دبیر کل وزارت قرار دادند که نشان می‌داد اکثریت پزشکان آینده قصد ترک (فلسطین اشغالی) را دارند.

پزشکان صهیونیست هم به اعتصابات اسرائیل پیوستند

براساس این نظرسنجی 38 درصد از رزیدنت‌ها و دانشجویان اعلام کردند بعد از پایان دوره آموزش فعلی شان قصد دارند فورا برای ادامه تحصیل یا کار به خارج بروند و در آنجا هم به طور دائم سکونت کنند، 27 درصد هم اعلام کردند که قصد دارند بقیه دوره تحصیل خود را در خارج (از فلسطین اشغالی) سپری کنند و در آینده نزدیک این کار را خواهند کرد، 21 درصد گفتند که احتمالا این کار را انجام خواهند داد و تنها فقط 14 درصد تاکید کردند که چنین قصدی را ندارند.

همچنین در این نظر سنجی 77 درصد این افراد علت گرفتن تصمیم به مهاجرت را دلایل سیاسی و کودتای قضائی که منجر به بحران در اسرائیل شده است، اعلام کردند، همچنین 54 درصد حقوق و شرایط اقتصادی را هم به عنوان یکی از دلایل مهاجرت عنوان کردند، در حالی که 39 درصد دشواری تحصیل و دوره آموزشی را به عنوان دلیل خود جهت انجام این مهاجرت گفتند.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین فاش کرد، مدیر کل وزارت بهداشت به شدت از داده‌های این گزارش ابراز ناخرسندی و ناراحتی کرده و تاکید کرد گزارش این مسئله را برای تصمیم گیری در اختیار وزیر بهداشت و نخست وزیر قرار خواهد داد.

او تاکید کرد این یک مشکل بزرگ است که نیازمند توجه دارد، صرف نظر از مسایل احساسی باید گفت که بحران خطرناکی در ساختار بهداشتی و درمانی اسرائیل در حال شکل‌گیری است.