پشت پرده رفتن قائدی به امارات | فرهاد مجیدی چگونه قاپ قایدی را برد

پشت پرده رفتن قائدی به امارات | فرهاد مجیدی چگونه قاپ قایدی را  برد

سرمربی اسبق در گفتگو با شبکه ابوظبی اسپورت به نکته مهمی اشاره کرد که ناخودآگاه توجه هواداران استقلال را جلب کرد. مجیدی اعلام کرد برای این فصل هر بازیکنی که تاکنون خواسته به جمع نفرات اتحاد کلبا اضافه شده‌اند بنابراین مشخص است که مهدی قایدی از مدت‌ها قبل در لیست او قرار داشته است اما این مسئله به معنای نقشه کشیدن مجیدی برای گرفتن بازیکن مورد نظر از استقلال نبوده است و پیگیری خبر ورزشی نشان داد داستان از جای دیگری آب می‌خورد.

اماراتی‌ها نمی‌خواستند

اصل ماجرا این بود که با توجه به بدقولی استقلال در پرداخت سهم باشگاه شباب الاهلی، کادر مدیریتی این باشگاه دیگر نمی‌خواستند با استقلال معامله کنند البته حجت کریمی سفری به دبی داشت و روابط را تا حدی بهبود بخشید ولی وقتی خود او از استقلال کناره‌گیری کرد، ماجرا از نظر مدیران باشگاه الاهلی هم تمام شد و آنها در جلسه‌ای که خودشان داشتند و به اطلاع مهدی قایدی هم رساندند تاکید کردند حتی اگر این بازیکن در پازل تاکتیکی سرمربی تیمشان نباشد، ترجیح می‌دهند او را دوباره به استقلال واگذار نکنند و برایش تیم دیگری بیابند. در واقع بدحسابی مدیران اسبق استقلال در این ماجرا خیلی موثر بود.

پشت پرده رفتن قائدی به امارات | فرهاد مجیدی چگونه قاپ قایدی را  برد

چراغ سبز در رستوران

در چنین شرایطی خود مهدی قایدی هم ترجیح می‌داد رهسپار امارات شود و بار دیگر فوتبال خود را در این کشور دنبال کند. او خیلی دوست داشت تا در یک تیم متعلق به شهر دبی حاضر باشد و شاید به همین خاطر بود که وقتی بحث ارائه پیشنهاد از طرف باشگاه الوحده که متعلق به ابوظبی است مطرح شد، قایدی فکر دیگری به سرش زد و تصمیم به همکاری مجدد با فرهاد مجیدی گرفت. مربی که رابطه بسیار خوبی با او داشت و خود مهدی نیز اوایل تیر ماه امسال داخل یک رستوران در شهر دبی نسبت به همکاری مجدد با فرهاد مجیدی چراغ سبز نشان داد و مدعی شد دلش می‌خواهد دوباره با این مربی کار کند و اقدامات اولیه هم در حال انجام است.

مذاکره میان مدیران

فرهاد مجیدی تابستان سال گذشته وقتی به اتحاد کلبا پیوست، اعلام کرد برای تضعیف نشدن استقلال هیچ بازیکنی را از این تیم نمی‌گیرد و به قولش هم عمل کرد. او در این فصل هم ترجیحش این بود که سراغ استقلالی‌ها نرود به همین خاطر ابتدا با قایدی مذاکره نکرد اما وقتی مدیران باشگاه کلبا به او گفتند که الاهلی تمایل چندانی برای تداوم همکاری با استقلال نداشته، این بازیکن مدنظر سرمربی الاهلی نیست و خود قایدی هم دوست دارد دوباره فضای فوتبال امارات را تجربه کند، از کادر مدیریتی خود خواست تا زمینه برای جذب این ملی پوش را فراهم کنند و حالا مهدی قایدی یکی از بازیکنان اتحاد کلبا محسوب می‌شود و از روز جمعه همین هفته در لیگ حرفه‌ای امارات حاضر خواهد شد.