پلیس به سراغ صاحبان سلاح غیر مجاز خواهد رفت

انتظاری که از اهالی رسانه می رود ورود به آسیب های اجتماعی به منظور چاره اندیشی دستگاه های مسئول برای رفع آن هاست چرا که هر کدام از این آسیب ها قابلیت تبدیل شدن به جرم را دارند.
به گزارش چویرنیوز رئیس پلیس استان کرمانشاه در اولین نشست خبری خود که به مناسبت روز خبرنگار برگزار گردید با اشاره به نقش مهم خبرنگاران در تولید امنیت پایدار در جامعه، گفت: انتشار خبرهای امیدبخش، پرهیز از جنجال های رسانه ای و آگاهی بخشی به مردم در حوزه های مختلف می تواند امید و انگیزه را در جامعه زنده نگه دارد.

وی پلیس را مجری قانون دانست و گفت: ما وظیفه خود می دانیم در هر شرایطی از خبرنگاران صدیق و تلاشگر که به دنبال امیدآفرینی در جامعه و نشر خبرهای امیدبخش هستند حمایت کند و اجازه نخواهیم داد حرفه مقدس شما تحت تاثیر بداخلاقی عده ای معدود قرار گیرد.

سردار حاجیان یادآوری کرد: امروز مطالبه گری وجه اشتراک پلیس و خبرنگاران آزاد اندیش است و امید می رود دستگاه های اجرایی با عمل به وظایف خود زمینه توسعه و آبادانی بیشتر کرمانشاه را فراهم کنند.

عالیترین مقام انتظامی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش از اهتمام پلیس برای برخورد قاطعانه با مجرمان ، قاچاقچیان، خرده فروشان، معتادان متجاهر، اراذل و اوباش و … سخن گفت و افزود: در جمع اهالی رسانه قول می دهم برخورد با این افراد در استان شدت گرفته و در واقع حلقه محاصره این افراد تنگ تر از گذشته خواهد شد.

وی ادامه داد: این افراد بدانند اگر دست از خطای خود برندارند دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار و برابر قانون مجازات های سخت و پشمیان کننده ای در انتظارشان خواهد بود.

سردار حاجیان برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر را از اولویت های پلیس برشمرد و تصریح کرد: هیچ گونه گذشت و چشم پوشی نسبت به این افراد انجام نخواهد شد و روند دستگیری آن ها همچنان با جدیت دنبال می شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: با همراهی و همکاری دستگاه قضائی مدتی است که تخریب مکان هایی که به محلی مشخص برای خرید و فروش و مصرف مواد مخدر تبدیل شده اند در دستور کار قرار گرفته و حتما ادامه پیدا می کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۶۳ درصد سرقت های رخ داده استان در ۴ ماهه اول سال سرقت های خرد بوده است، گفت: یکی از دلایل این آسیب اجتماعی وجود معتادان متجاهر است که متاسفانه به خاطر فراهم نبودن زیرساخت و محل نگهداری این افراد امکان جمع آوری آن ها فعلا وجود ندارد.

سردار حاجیان با اشاره به وجود ۳۵۰۰ معتاد متجاهر شناسایی شده در استان که عمده آن ها در شهر کرمانشاه حضور دارند، گفت: متاسفانه در شرایط کنونی ظرفیت محل نگهداری این افراد به حدود یک هزار و ۱۰۰ نفر می رسد در حالی که اگر این ظرفیت توسط دستگاه های مسئول فراهم شود پلیس قادر است ظرف مدت ۴۸ ساعت همه این افراد را جمع آوری کند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه ادامه داد: همچنین با تلاش های ماموران انتظامی برای مقابله با سرقت، در ۴ ماه اول سال جاری شاهد کاهش ۱۶ درصدی سرقت های مهم مانند منزل، مغازه، خودرو و … در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

وی همچنین برخورد با عاملان تیراندازی را از دیگر برنامه های اولویت دار پلیس عنوان کرد و گفت: با تلاش همکاران ۹۰ درصد این افراد شناسایی و دستگیر می شوند.
سردار حاجیان افزود: پلیس به سراغ کسانی که سلاح غیر مجاز دارند و در خانه نگهداری می کنند خواهد رفت.
وی از این افراد خواست با مراجعه به نیروی انتظامی و بدون آنکه مجازاتی شاملشان شود سلاح خود را تحویل بدهند.

نوشته پلیس به سراغ صاحبان سلاح غیر مجاز خواهد رفت اولین بار در پایگاه خبری چویر نیوز. پدیدار شد.