پوسترهای انقلاب به نمایش درمی آیند

پوسترهای انقلاب به نمایش درمی آیند

پوسترهای انقلاب به نمایش درمی آیند

همزمان با ایام دهه فجر، نمایشگاه عکس «خیابان انقلاب» از کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی ایران» برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گالری فرهنگسرای اشراق افتتاح شده و نمایشگاه «خیابان انقلاب» در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه، 50 عکس از کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی» به نمایش گذاشته می‌شود.

انتشارات سوره مهر کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی ایران» با پژوهش دکتر محمدرضا توکلی صابری و با مقدمه نورالدین زرین‌کلک را به چاپ رسانده است.

کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی ایران» بخشی از تاریخ ایران را در طی سال‌های ١٣٥٧ تا ١٣٦٤ به نمایش می‌گذارد. این پوسترها، اطلاعات تاریخی، جامعه شناختی و هنری زیادی در بردارند.

این کتاب شامل 586 پوستر است که مولف از دیوارهای شهر تهران برداشته است به علاوه پوسترهایی که از انجمن گرافیک ایران، مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و از منابع دیگر تهیه کرده است. این پوسترها برحسب موضوع در چهل و دو گروه طبقه‌بندی شده‌اند، سپس این گروه‌ها در زیر سه عنوان کلی روزهای انقلاب اسلامی، شخصیت‌های انقلاب و موضوعات انقلاب در کتاب تنظیم شده‌اند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نمایشگاه می‌توانند به نشانی: فرهنگ‌سرای اشراق، انتهای خیابان جشنواره، خیابان جعفرپناه مراجعه و یا برای اطلاعات بیشتر و رزرو حضور در برنامه با شماره 77354735 تماس بگیرند.