پوستر اولین جشنواره بین‌المللی رسانه خورشید رونمایی شد

پوستر اولین جشنواره بین‌المللی رسانه خورشید رونمایی شد

پوستر اولین بین‌المللی رسانه خورشید در آستانه روز خبرنگار با حضور ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا قلندرشریف شهردار مشهد، مرضیه هاشمی دبیر جشنواره، حسین باغگلی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه در شهرداری مشهد رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری اولین جشنواره بین‌المللی رسانه خورشید، ایمان شمسایی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت رسانه‌ای شهر مشهد تاکید کرد: این جشنواره می‌تواند انحصار رسانه‌ای ایجاد شده توسط استکبار جهانی را بشکند تا چهره واقعی زنان ایرانی را به دنیا معرفی کنیم.

مرضیه هاشمی دبیر این جشنواره نیز در آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره بین‌المللی رسانه خورشید گفت: ما عادت داریم بگوییم نقش زنان در مسائل دنیا کمرنگ است اما واقعیت چیز دیگری است که در رسانه استفاده می‌شود. وی افزود: این جشنواره سعی می‌کند مانند جمهوری اسلامی ایران به زنان سکو بدهد تا واقعیت‌ها را بگویند و با ایجاد یک حلقه ضد امپریالیسم واقعیت را به دنیا نشان دهیم و امیدواریم صدای زنان شنیده شود.

محمدرضا قلندر شریف، شهردار مشهد نیز با اشاره به اهمیت موضوع زن در عرصه‌های مختلف و نقش ویژه آنان در طول تاریخ اظهار داشت: خوشحال هستیم مشهد به زودی شاهد برگزاری یک جشنواره بین‌المللی در حوزه زن و رسانه خواهد بود و می‌توانیم در مدیریت شهری با همراهی همه دستگاه‌ها این موضوع را هدایت کنیم. وی افزود: یکی از موضوعات ما در شهرداری مشهد مقدس دیپلماسی شهری است که برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی است تا شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی و جهانشهر برکت و کرامت معرفی شود.

اولین جشنواره بین‌المللی رسانه خورشید توسط معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری مشهد و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از ابتدای مرداد ماه سال جاری آغاز شده و آیین پایانی آن هشتم مهرماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.