پوشش بیمه رایگان دهک‌های درآمدی اول تا پنجم جامعه

پوشش بیمه رایگان دهک‌های درآمدی اول تا پنجم جامعه

عماد ملازاده،سرپرست روابط عمومی سازمان گفت: پوشش بیمه رایگان جهت مشمولین دهک‌های درآمدی یکم تا پنجم جامعه انجام شده است.

او افزود: میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه در دهک‌های درآمدی ششم تا نهم کاهش یافته است که نیاز به اطلاع رسانی گسترده است.

وی با اشاره به این که باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده شود، ادامه داد: اطلاع رسانی نسبت به شناسایی افراد فاقد بیمه، رایگان شدن دهک‌های ۱ تا ۵ و کاهش پرداخت حق بیمه در دیگر دهک‌ها انجام شود.

سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به نوع اطلاع رسانی در طرح پوشش بیمه همگانی بیان کرد: برگزاری جلسات با نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، معاونت‌های بهداشت درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی و صدا و سیما به منظور اطلاع رسانی از طریق رسانه‌های جمعی و عمومی، استانداری و استفاده از ظرفیت شورای اداری استان، تعامل ناظرین بیمارستانی با مراکز درمانی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و تعامل با انجمن ها، موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد جهت شناسایی افراد فاقد پوشش بیمه انجام خواهد شد.

ملازاده اظهار کرد: در حال حاضر با ۲۴ انجمن و موسسه خیریه شاخص که جامعه هدف گسترده دارند مکاتبه شده و در این زمینه اطلاع رسانی کامل صورت گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری پیاده‌روی اربعین نیز یادآور شد: استان‌های مرزی نظیر خوزستان، کرمانشاه و ایلام از این ظرفیت استفاده کنند و اطلاع رسانی گسترده در قالب میز خدمت به زائرین صورت پذیرد.

ملازاده عنوان کرد: برای اطلاع رسانی بیشتر از این طرح با یکی از اپراتور‌ها به عنوان سفیر سلامت نیز رایزنی خواهیم کرد.

سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: روابط عمومی‌های استان‌ها به عنوان بازوان توانمند سازمان می‌توانند در اجرای طرح پوشش بیمه همگانی نقش پررنگی داشته و از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

پوشش بیمه رایگان دهک‌های درآمدی اول تا پنجم جامعه