پیش‌بینی می شود در ایام اربعین امسال شاهد خروج بیش از ۸۰۰ هزار زائر از مرز خسروی باشیم .

پیش‌بینی خروج ۸۰۰ هزار زائر از مرز خسروی در اربعین ۱۴۰۳

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از آمادگی مرز خسروی برای استقبال و پذیرایی از زائران اربعین برای سفر به کربلای معلی و عتبات عالیات خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود در ایام اربعین امسال شاهد خروج بیش از ۸۰۰ هزار زائر از مرز خسروی باشیم .

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار)سردار مهدی حاجیان عصر امروز _سه شنبه نوزدهم تیر_ در جلسه قرارگاه اربعین انتظامی استان که با حضور رئیس قرارگاه اربعین فراجا در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، اظهار داشت: با مقایسه میزان ترددهای دو سال گذشته متوجه می‌شویم که استقبال زائران از مرز خسروی و انتخاب این پایانه برای حضور در مراسم اربعین رشد قابل توجهی داشته است.

وی افزود: در حالی که اربعین سال ۱۴۰۱ شاهد خروج ۲۴۸ هزار زائر از مرز خسروی بودیم این رقم برای اربعین سال ۱۴۰۲ به ۴۶۸ هزار نفر افزایش یافت.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بر همین مبنا و با توجه به فراهم شدن امکانات زیرساختی و رفاهی گسترده‌تر برای اربعین امسال پیش‌بینی می‌شود در اربعین ۱۴۰۳ بالغ بر ۸۰۰ زائر از مرز خسروی عازم کربلای معلی و عتبات عالیات شوند.

سردار حاجیان با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۵۳ هزار زائر مرز خسروی را برای بازگشت به کشور انتخاب کردند، اضافه کرد: این رقم در اربعین امسال قطعاً افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به وجود ۵۸ گیت دو نفره در پایانه خسروی، تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد که تعداد گیت‌ها برای اربعین امسال به ۱۰۰ مورد نیز افزایش پیدا کند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه کار ساماندهی پارکینگ خودروها نیز در حال انجام است، تاکید کرد: با توجه به افزایش حضور زائران در خسروی برای سفر به عتبات عالیات، پیش بینی جای پارک برای ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو صورت گرفته است.

رئیس پلیس استان کرمانشاه با بیان اینکه در مرز خسروی قابلیت افزایش ظرفیت پارکینگ خودرو بیشتر از عدد اعلام شده نیز وجود دارد، گفت: تمامی پارکینگ‌ها ملزم به داشتن استانداردهای لازم از جمله تجهیز به دوربین مدار بسته و بلوک‌بندی مشخص هستند.

سردار حاجیان از حضور بیش از ۱۸۰ تیم پلیس راه و راهور در سطح محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: ۶۳۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان توسط این تیم‌ها تحت کنترل و پوشش ترافیکی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به وجود ۱۰۰ دوربین در محورهای محل تردد زائران اربعین از شناسایی ۶۴ نقطه حادثه خیز خبر داد و افزود: این نقاط به مسئولان مربوطه معرفی و کار اصلاح و بهسازی آن‌ها در حال انجام است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه پلیس را مرکز خدمات رسانی به زائران اربعین عنوان و در عین حال از مشخص بودن وظایف هرکدام از بخش‌های انتظامی خبر داد و تاکید کرد: با توجه به مشخص بودن شرح وظیفه هر کدام آن‌ها، تلاش می‌کنیم تا این وظایف به نحو احسن انجام و خدمات لازم به زوار ارائه شود.

سردار حاجیان ادامه داد: شرایط برای میزبانی شایسته از زائران اربعین در استان فراهم است و آخرین هماهنگی‌ها نیز در حال انجام بوده تا بتوانیم امسال خدمات متفاوت‌تر و بهتری به زوار کربلا ارائه دهیم.

وی با تاکید بر تلاش پلیس برای به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها در ایام اربعین حسینی، خواستار همراهی همه دستگاه‌های اجرایی با پلیس به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران اربعین شد و گفت: خدمت به زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) وظیفه‌ای همگانی بوده و نیاز است از هم اکنون اقدامات لازم صورت گیرد