پیش بینی شنیدنی افسر اطلاعاتی آمریکا درباره سرنوشت اوکراین

پیش بینی شنیدنی افسر اطلاعاتی آمریکا درباره سرنوشت اوکراین

«اسکات ریتر» از افسران اطلاعاتی سابق آمریکا گفت که اوکراین پس از عملیات ویژه روسیه به دلیل دخالت‌های لهستان و مجارستان، بخش عمده‌ای از سرزمین‌های خود را از دست خواهد داد.

وی در ادامه سخنانش گفت: «چه چیزی بوداپست را منع خواهد کرد تا از حمله به ترانسکارباتیا (منطقه‌ای اوکراینی که اکثریت ساکنان آن را مجار تبار تشکیل می‌دهد) وسیطره بر آن خودداری کند حال آنکه مجارستانی‌ها در این منطقه زندگی می‌کنند و چه چیزی مانع از آن می‌شود که لهستانی‌ها منطقه وولین در اوکراین را تصاحب نکنند؟ هیچ چیزی آنها را متوقف نخواهد کرد».

ریتر گفت به دلیل اقدامات کشورهای همسایه، اوکراین بخش‌های زیادی از مساحت کشور خود را از دست خواهد داد و در صورتی که در آینده نزدیک به راه حل مسالمت‌آمیز روی نیاورد، شهرهای ساحلی از جمله نیکولایف و اودسا را نیز از دست خواهد داد.

پیش بینی شنیدنی افسر اطلاعاتی آمریکا درباره سرنوشت اوکراین

این افسر اطلاعاتی سابق آمریکا اضافه کرد: «تمام چیزی که از اوکراین باقی خواهد ماند، کشوری کوچک بدون هیچگونه تولیدات صنعتی خواهد بود».

رسانه کشورهای غربی روز شنبه گزارش دادند در پی کُند بودن پیشروی ارتش اوکراین در خطوط مقدم نبرد، ژنرال‌های ناتو در حال متقاعد کردن اوکراین برای تغییر راهبرد خود در جبهه‌های نبرد هستند.

رسانه‌های غربی بدون اشاره به منابع خود اعلام کردند که فرماندهان نظامی پیمان ناتو، هفته پیش با فرماندهان اوکراین نشستی را برگزار کرده و هدف از این نشست، کمک به راهبرد نظامی اوکراین بوده است.

این در حالی است که «اولیگ ساسکین» مشاور رئیس جمهور سابق اوکراین گفت که نیروهای مسلح اوکراین قادر به مقاومت در برابر پیشروی نیروهای روسیه در خطوط مقدم نیستند.

وی که این سخنان را در کانال خود در یوتیوب مطرح می‌کرد، گفت: «در واقع چیزی به نام ضد حمله وجود ندارد. به خطوط مقدم به طور کامل بنگرید، برعکس، تهدید بزرگی درباره از دست رفتن کوبیانسک و خارکیف وجود داشته و همین موضوع نیز درباره مارینکا، لمان و آودیوکا وجود دارد».