پیش بینی قیمت سکه و طلا برای روزهای آینده
پیش بینی قیمت سکه و طلا برای روزهای آینده

نادر بذرافشان با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز اظهار کرد: طی یک هفته گذشته بهای اونس جهانی حدود ۱۰۰دلار کاهش یافته و نرخ ارز هم در مسیر نزولی است به همین دلیل نوسانات بازار طلا به حداقل رسیده است. او اضافه کرد: نسبت به هفته گذشته قیمت‌ها کاهش قابل توجهی […]

نادر بذرافشان با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز اظهار کرد: طی یک هفته گذشته بهای اونس جهانی حدود ۱۰۰دلار کاهش یافته و نرخ ارز هم در مسیر نزولی است به همین دلیل نوسانات بازار طلا به حداقل رسیده است.

او اضافه کرد: نسبت به هفته گذشته قیمت‌ها کاهش قابل توجهی داشته به طوریکه طلا حدود ۸۰هزار تومان، سکه ۷۰۰هزار، نیم و ربع سکه ۳۰۰ و ۲۰۰هزار و قیمت سکه یک گرمی هم ۱۰۰هزار تومان ارزان شده است.​

به گفته بذرافشان، تقاضا برای خرید طلا و سکه به شدت افت کرده و با کاهش قیمت‌ ها انتظار مردم به ادامه این روند بالا رفته است از همین رو ریسک خرید را نمی‌پذیرند؛ ضمن اینکه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هم با توجه به رشد حدود ۸۰درصدی قیمت‌ها، تقاضا ۲۵درصد کاهش یافته است.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با پیش‌بینی قیمت‌ها طی روزهای آینده تصریح کرد: به اعتقاد من بازار طلا بعد از پشت سر گذاشتن نوسانات شدید، در پایان سال به ثبات رسیده و به نظر می‌رسد تا پایان سال قیمت طلا و سکه بین ۲تا ۵درصد نوسان کاهشی یا افزایشی داشته باشد.

این فعال بازار طلا گفت: در صورت ادامه کاهش نرخ ارز و اونس جهانی سکه حدودا با قیمت ۱۰میلیون تومان بازار امسال را به پایان خواهد رساند و به نظر من بیش از این مقدار کاهش نخواهد یافت.

بذرافشان با اشاره به قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار تهران قیمت سکه امامی به ۱۰میلیون و ۴۰۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۱۵۰هزار تومان رسید، همچنین حباب سکه هم به ۴۰۰هزار تومان کاهش یافته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تفاوت‌های "کرونا" با "حساسیت فصلی" چیست؟

او اضافه کرد: قیمت نیم سکه شش میلیون و ۱۵۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۸۵۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۲۵۰هزار تومان است؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز به چهار میلیون و ۴۰۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۱۳هزار تومان رسید.