چاپ ۲۲۰ هزار گذرنامه زیارتی برای زوار اربعین

چاپ ۲۲۰ هزار گذرنامه زیارتی برای زوار اربعین

سردار « » فرمانده انتظامی کل کشور روز شنبه در جریان بازدید از اظهار کرد: همه مسئولان و دست اندرکاران اربعین حسینی، دست به دست هم داده اند که بتوانند در سفر اربعین این سه ویژگی را برای زوار و مردم عزیز کشور فراهم کنند.

وی افزود: همه تلاش ها مبنی بر این است سفر زوار در اربعین حسینی، دارای سه ویژگی ایمن، آسان و ارزان باشد.

چاپ ۲۲۰ هزار گذرنامه زیارتی برای زوار اربعین

فرمانده انتظامی کل کشور یادآور شد: افرادی که سال ۱۴۰۰ اعتبار گذرنامه های آنان تمام شده است، می توانند به مراکز گذرنامه مراجعه کنند و این کمک بسیار خوب برای زوار اربعین فراهم شده و مردم عزیز و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) منتظر باشند که اطلاع رسانی دقیقی در این زمینه انجام شود که به چه مراکزی مراجعه و نسبت به تمدید اعتبار گذرنامه خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: برابر توافقی که با طرف عراقی شده است و از همین جا نیز از همه همکاری های طرف عراقی و مسئولان کشور عراق تشکر می کنیم، قرار بر این است، کسانی که از مدت اعتبار گذرنامه آنان ۲ سال گذشته است، بتوانند با مراجعه به مراکز گذرنامه، بدون نیاز به اخذ گذرنامه جدید، گذرنامه خود را تمدید کنند.

سردار رادان یادآور شد: مراکز گذرنامه از امروز به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و گذرنامه هایی که نیاز به تعویض دارند با اخد مدارک چه از بستر اینترنت و چه از طریق مراجعه به مراکز از ساعت ۶ صبح تا ۱۹ بعد از ظهر برای صدور اقدام می شود و همکاران ما به صورت شبانه روزی برای چاپ گذرنامه ها اقدام می کنند.

وی بیان کرد: در موضوع گذرنامه زیارتی هم با طرف عراقی به توافقی رسیده ایم، این گذرنامه ها در حال چاپ و امروز از مرز ۲۲۰ هزار گذرنامه عبور کرده که نزدیک به ۱۶۰ هزار گذرنامه به صورت کاملا اینترنتی انجام شده است، مردم بدون مراجعه به مراکز، با استفاده از بستر اینترنت، اطلاعات خود را وارد و گذرنامه های خود را دریافت کرده اند و تعدادی نیز در حال ارسال است.

پیشنهاد فر نیوز
عکسی پرمعنا از رهبر انقلاب در مقابل یک تصویر

وی یادآور شد: به نظر می رسد تمهیدات لازم بر اینکه مردم به راحتی بتوانند از مزیت های گذرنامه اربعین استفاده کنند، فراهم است و تلاش داریم تمام استان ها با استقرار سخت افزارهایی که در اختیار داریم نسبت به چاپ گذرنامه اقدام کنند.

فرمانده انتظامی کل کشور گفت: چاپ گذرنامه های اربعین از امروز در سه استان خوزستان، فارس و خراسان آغاز و تلاش می شود ظرف چند روز آینده چاپ گذرنامه های اربعین در همه استان های کشور انجام شود و در این صورت سرعت صدور بیشتر خواهد شد.

سردار رادان خاطرنشان کرد: کسانی که مشمول هستند با معرفی مرکز خدمت خود می توانند مرخصی ۱۰ روزه گرفته و راهی سفر اربعین شوند، البته منوط بر این است یگان مربوطه اجازه دهد و همچنین برای طلاب و دانشجویانی که قصد سفر اربعین دارند، در طول ایام سفر اربعین نیاز به هیچ گونه وثیقه ای ندارند.

فرمانده انتظامی کل کشور ابراز کرد: از مردم عزیز استدعا داریم همچنان در بستر اینترنت گذرنامه های خود را دریافت و اقدام برای دریافت گذرنامه را به روزهای آخر و نزدیک اربعین موکول نکرده و از همین امروز برنامه ریزی کنند.

وی گفت: از همراهی مردم تشکر می کنیم و آرزو داریم همه دست اندرکاران بتوانند در خدمت مردم و برای زیارتی ارزان، سالم و ایمن برای اربعین شرایط را فراهم کنند.

گذرنامه بین المللی زائران اربعین باید حداقل ۶ ماه از زمان اعزام معتبر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *