چرا نیمار به عربستان رفت؟

چرا نیمار به عربستان رفت؟

نیمار، مهاجم برزیلی با جدایی از جمع پاریسی‌ها به طور رسمی راهی عربستان و باشگاه الهلال ریاض شد. پس از ی پرتغالی که ۶ ماه قبل النصر را برای ادامه دوران حرفه‌ای‌اش انتخاب کرد، ستاره‌های زیادی در دو ماه اخیر راهی عربستان شدند.

نیمار رسماً در الهلال حضور دارد و این بازیکن برزیلی پس از ۶ سال حضور در پاری‌سن‌ژرمن در ۳۱ سالگی به این نتیجه رسید که بهترین گزینه برای ادامه فوتبالش لیگ عربستان است. نیمار، بارسلونا را ترک کرد تا از زیر سایه لیونل مسی خارج شود، توپ طلا را به دست آورد، به باشگاه پاریسی کمک کند تا به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند و در نهایت پیروزمندانه روی سکوی قهرمانی اروپا بایستد، اما این ایده نتیجه نداد. به دلایل مختلفی که بسیاری از آن‌ها در شخصیت و محیط او نهفته است. نیمار یک استعداد بزرگ با داده‌های منحصر به فرد است که به طور کامل از پتانسیل خود استفاده نکرد، حتی اگر تقریباً همه چیز را فتح کرده باشد.

رونالدو با رسیدن به ارتفاعات باور نکردنی در فوتبال اروپا راهی عربستان سعودی شد. کریم بنزما به خاورمیانه رفت، زیرا تمام پتانسیل خود را در اروپا به معرض نمایش گذاشت. لیونل مسی نیز پس از عدم موفقیت در بازگشت به راهی آمریکا شد.

از سویی دیگر؛ نیمار مورد نیاز پاری‌سن‌ژرمن نبود، زیرا لوئیس انریکه، سرمربی جدید این تیم آشکارا اعلام کرد که این بازیکن برزیلی جایی در برنامه‌های او ندارد. بهانه‌هایی مثل حضور در جسن تولد خواهر و چند میهمانی دیگر، اصرار بر حضور در کارناوال سالانه برزیلی‌ها و مهمتر از همه مصدومیت در مقاطع کلیدی فصل؛ می‌توان گفت نیمار از سال ۲۰۱۷ حتی یک فصل را هم به طور کامل سپری نکرده است که بیش از ۳۰ بازی انجام دهد. او به طور جدی با هیچ باشگاهی در اروپا ارتباط نداشت، زیرا بعید بود که کسی بتواند درخواست‌های مالی او را براورده کند یا متعاقباً مبلغ مناسبی برای او دریافت کند. بارسا مشکلات مالی زیادی دارد و چلسی به او نیازی نداشت. حالا عربستان سعودی؛ این کشور سخاوتمندانه ۱۰۰ میلیون یورو به حساب پاری‌سن‌ژرمن ریخت که در این شرایط نمی‌توانست مبلغ مشابهی را از تیمی دریافت کند. الهلال همچنین میلیون‌ها دلار هم به نیمار داد که هیچ‌کس هم به او چنین پولی پرداخت نمی‌کرد.

نیمار احتمالا در عربستان خوشحال است. مهاجم برزیلی برای دو سال از قراردادش درآمد زیادی خواهد داشت و در آنجا می‌تواند فوتبالش را به پایان برساند. بر اساس گزارش رسانه‌ها، عربستان سعودی وعده جت خصوصی برای استفاده شخصی، عمارت کاملا مبله با کارکنان، ۵۰۰ هزار یورو برای هر پست یا مطلبی درباره عربستان سعودی در شبکه‌های اجتماعی، ۸۰ هزار یورو برای هر پیروزی الهلال؛ دستمزد ۱۶۰ میلیون یورو در هر فصل داده است.

چرا نیمار به عربستان رفت؟