چلسی در خطر کسر امتیاز

به گزارش ایسنا و به نقل از تایمز، سران لیگ برتر انگلیس در حال بررسی و راستی آزمایی نقل و انتقالات انجام شده توسط باشگاه فوتبال چلسی در زمان رومن آبراموویچ است. آبراموویچ در سال ۲۰۰۳ چلسی را که از نظر مالی دچار مشکل شده بود به قیمت ۱۴۰ میلیون پوند خرید و آنها را به موفق‌ترین باشگاه انگلیس در سطح بین‌المللی تبدیل کرد. او در مارس ۲۰۲۲، تصمیم به فروش باشگاه گرفت.

کنسرسیوم Clearlake Capital به رهبری تاد بولی آمریکایی، چلسی را به مبلغ بیش از ۲ میلیارد پوند خریداری کرد. او قبلاً در سال ۲۰۱۹ برای خرید باشگاه تلاش کرده بود اما تلاشش رد شد.

اتحادیه فوتبال انگلیس، لیگ برتر و یوفا اعلام کردند که پرداختی‌ها به شش شرکت خارجی و سایر معاملات در سال های ۲۰۱۲-۲۰۱۹ مشکوک بوده است. پرداخت های میلیونی مربوط به انتقال بازیکنان، در صورت های مالی باشگاه منعکس نشده است و به همین خاطر باشگاه لندنی در خطر کسر امتیاز قرار دارد.

چلسی قبلاً با جریمه ۱۰ میلیون یورویی به دلیل نقض قوانین فیرپلی مالی در رابطه با پرداخت‌ها در دوره آبراموویچ مواجه شده است. این جریمه توسط یوفا اعمال شد.

چلسی پس از فروخته شدن به رومن آبراموویچ، ۵ لیگ برتر، ۲ لیگ قهرمانان اروپا، ۵ جام حذفی، ۳ جام اتحادیه، ۲ عنوان قهرمانی در اروپا و یک جام جهانی باشگاه ها را به دست آورد.

رومن آبراموویچ دارای املاک و مستغلات در انگلیس به ارزش ۱۵۰ میلیون یورو و همچنین شبکه‌ای از سوپرمارکت ها مانند سولاریس است که ارزش آن ۵۴۰ میلیون یورو است.

بیشتر اموال او از طریق خرید و فروش اموال دولتی در زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شد.

انتهای پیام

نوشته چلسی در خطر کسر امتیاز اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.