چین آماده ادامه همکاری با ایران برای مقابله با مداخلات خارجی

چین آماده ادامه همکاری با ایران برای مقابله با مداخلات خارجی

روز یکشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با «حسین » وزیر امور خارجه ایران گفت، چین آماده ادامه همکاری با ایران و حمایت قاطع مرتبط با منافع اصلی است.

به گزارش خبرگزاری «شینهوا»، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین در گفت‌وگو با امیرعبداللهیان گفت که سفر آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به چین در فوریه سال جاری سفر موفق بود و سران دو کشور به اجماع مهم جدیدی در مورد همکاری دوجانبه دست یافتند.

وی افزود: «دو طرف تمام تلاش خود را برای اجرای اجماع و پیشبرد تبادلات و همکاری‌ها در زمینه های مختلف به کار می‌گیرند. چین مایل به ادامه همکاری با ایران برای مقابله مشترک با مداخلات خارجی، مقاومت برابر زورگویی یکجانبه، دفاع از حاکمیت، امنیت و توسعه منافع دو کشور است.»

وانگ افزود که پس از گفت‌‌گوی ایران و عربستان در پکن، دو طرف به اقدامات خود برای بهبود روابط ادامه داده و موج آشتی را در منطقه به راه انداخته‌اند.

چین آماده ادامه همکاری با ایران برای مقابله با مداخلات خارجی

امیرعبداللهیان نیز به همتای چینی خود گفت: «ایران برای توسعه مشارکت راهبردی همه جانبه با چین اهمیت زیادی قائل است و به دنبال حفظ مبادلات در سطح بالا با چین، تعمیق همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای است.»

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین از نقش سازنده چین در پیشبرد عادی سازی روابط ایران و عربستان سعودی تشکر کرد.

دو طرف همچنین در مورد موضوع هسته‌ای ایران تبادل نظر کردند. وانگ با بیان اینکه تنها با از سرگیری اجرای کامل برجام می توان به طور اساسی موضوع هسته‌ای ایران را حل و فصل کرد و افزود که چین آماده است هماهنگی با همه طرف‌ها از جمله ایران را تقویت کند.