کارخانه سیلیکون ـ منگنز اسلام‌آباد غرب بهار ۱۴۰۰ به
بهره‌برداری می‌رسد‌
کارخانه سیلیکون ـ منگنز اسلام‌آباد غرب بهار ۱۴۰۰ به
بهره‌برداری می‌رسد‌

جهانبخش حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه طرح سیلیکون و منیزیم یکی از طرح‌هایی است که امسال با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی درشهرک صنعتی اسلام‌آباد غرب آغاز شده است اظهار داشت: چنانچه این طرح با موانعی مواجه نشود براساس برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده در چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد. وی […]

جهانبخش حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه طرح سیلیکون و منیزیم یکی از طرح‌هایی است که امسال با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی درشهرک صنعتی اسلام‌آباد غرب آغاز شده است اظهار داشت: چنانچه این طرح با موانعی مواجه نشود براساس برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده در چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه این طرح نخستین سرمایه‌گذاری خارجی در اسلام‌آباد غرب است عنوان کرد: با این اقدام اتفاقات خوبی در زمینه اشتغال و تولید شهرستان رخ می‌دهد و ۲۱۰ نفر به طور مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

حیدری گفت: اسلام‌آباد غرب از یک طرف با مرکز استان فاصله کمی دارد و از طرف دیگر ا بازار عراق نیز فاصله مناسبی دارد.

فرماندار اسلام‌آباد غرب افزود: برای این طرح از ظرفیت نیروهای بومی و جوان استفاده می‌شود و با توجه به آمار بالای بیکاری در اسلام‌آباد غرب این نوع سرمایه‌گذاری‌ها به منظور اشتغال و جذب جوانان شهرستان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از سرمایه‌گذاران چینی این طرح قول گرفته شده که طرح تا پایان سال یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد عنوان کرد: مواد اولیه این کارخانه از معادن استان تهیه می‌شود و پس از فراوری در صنعت فولاد نیز کاربرد دارد.

انتهای پیام/۸۳۲/ش

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
عراقچی: نشست امروز بسیار جدی و چالشی بود/ اروپایی ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند