کرمانشاه آماده میزبانی از مسافران تابستانی است

  • افران
کرمانشاه آماده میزبانی از مسافران تابستانی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه از آمادگی دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان برای میزبانی از مسافران تابستانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، داریوش فرمانی صبح امروز _سه‌شنبه بیست‌ودوم خرداد_ در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز سفرهای تابستانی، اظهار کرد: تمام دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان آماده میزبانی از مسافرانی هستند که فصل تابستان را برای سفر به کرمانشاه انتخاب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم برای میزبانی شایسته از مسافران تابستانی اندیشیده شده است، افزود: در سطح استان ۲۹۲ مورد تأسیسات گردشگری فعالیت می‌کند که در خدمت مسافران تابستانی خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه از این تعداد ۱۷۱ مورد مراکز اقامتی همچون هتل‌ها، میهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مسافرخانه‌ها است، خاطرنشان کرد: مراکز اقامتی استان در مجموع حدود ۵۰۰۰ تخت برای اسکان مسافران تابستانی دارد که ۱۵۷۵ تخت آن مربوط به ۲۲ هتل در سطح استان است.

فرمانی با بیان اینکه علاوه‌بر مراکز اقامتی رسمی، فضاهای دیگری نیز برای اسکان مسافران تابستانی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: از آنجا که بسیاری از مسافران تابستانی در این فصل ترجیح می‌دهند در سفرهای خود چادر برپا کنند، به‌همت شهرداری، پارک شاهد کمپ اصلی اسکان خواهد بود و از ظرفیت اسکان مدارس نیز استفاده می‌شود.

وی با اشاره به وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان در استان برای بازدید گردشگران، تاکید کرد: وجود آب‌وهوای کوهستانی در کرمانشاه سبب شد تا بعضی نقاط استان همچون شهرستان‌های شرقی در این فصل از سال خنک‌تر از سایر مناطق باشد و همین مهم آن‌ها را به مقصدی برای گردشگران تبدیل کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه اضافه کرد: مناظر طبیعی زیبا و بکر در منطقه اورامانات، سراب‌های خروشان همچون سراب نیلوفر و دربند، آبشارهای بلند همچون آبشار پیران و بدر و پریشان، غارهای شگفت‌انگیز همچون قوری قلعه از دیگر جاذبه‌های استان برای گردشگران در این فصل به شمار می‌رود.

فرمانی اضافه کرد: بعضی آثار تاریخی استان همچون طاق بستان یا مجموعه جهانی بیستون که در کنار سراب‌های باستانی و درختان کهنسال قرار گرفته‌، آن‌ها را به مقصدی برای گردشگران تابستانی تبدیل کرده است.

وی با اشاره به رونق اردوهای راهیان نور در این فصل از سال، تاکید کرد: در مناطق غربی استان تعداد قابل توجهی یادمان از دوران دفاع مقدس برجای مانده که در این فصل آماده میزبانی از اردوهای راهیان نور و گردشگران است.

کد خبر 762082

  • خودرو بر هشترود