کرمانشاه سفیدپوش می‌شود/ کاهش محسوس دما و یخبندان تا اوایل
هفته آینده
کرمانشاه سفیدپوش می‌شود/ کاهش محسوس دما و یخبندان تا اوایل
هفته آینده

محمد خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: سامانه بارشی سردی از بعدازظهر امروز تا روز پنجشنبه جو منطقه را متأثر کرده در بعضی ساعات سبب وزش باد نسبتاً شدید، گاهی شدید و بارش برف و باران با احتمال رعدوبرق درسطح استان می‌شود.  وی عنوان کرد: بارش که طی ساعاتی از عصر […]

محمد خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: سامانه بارشی سردی از بعدازظهر امروز تا روز پنجشنبه جو منطقه را متأثر کرده در بعضی ساعات سبب وزش باد نسبتاً شدید، گاهی شدید و بارش برف و باران با احتمال رعدوبرق درسطح استان می‌شود. 

وی عنوان کرد: بارش که طی ساعاتی از عصر امروز تا بامداد پنجشنبه و در نیمه غربی استان به خصوص منطقه اورامانات شدت بیشتری خواهد داشت؛ به استثنای نواحی گرمسیری در سایر نقاط به شکل برف خواهد بود. 

خسروی گفت: از روز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده، کاهش محسوس دمای هوا، یخبندان و در برخی نقاط مه صبحگاهی، مهمترین پدیده‌های جوی در سطح استان خواهند بود.

وی افزود: بارش برف در سطح استان که در نواحی گرمسیر به صورت باران مشاهده می‌شود، همراه با وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید و کاهش محسوس دمای هوا خواهد بود. 

خسروی گفت: این سامانه در نیمه غربی استان، به‌ویژه منطقه اورامانات شامل پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرودو روانسر و شهرستان‌های کرمانشاه، دالاهو و اسلام آبادغرب به صورت بارش برف و در مناطق گرمسیری شامل سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب به صورت بارش باران خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه اوج فعالیت سامانه از عصر امروز تا بامداد فردا است و عصر پنجشنبه از منطقه خارج می‌شود افزود: آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب، لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد، کولاک برف و کاهش دید به ویژه در نواحی کوهستانی و گردنه‌ها از مخاطرات است سامانه است و از اواخر روز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده وقوع یخبندان گزارش شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حذف سریال بهروز افخمی از آنتن

خسروی عنوان کرد: به مسئولان و شهروندان توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارات و مخاطرات احتمالی اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/۸۳۲