کشف حدود ۷۰۰۰ دستگاه “ماینر” از یک آپارتمان
کشف حدود ۷۰۰۰ دستگاه “ماینر” از یک آپارتمان

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی با اعلام خبر کشف حدود هفت هزار دستگاه ماینر در تهران، در تشریح این خبر اظهار کرد: پرونده‌ای مبنی بر دپو و نگهداری دستگاه‌های  استخراج  ارز دیجیتال (ماینر)، به پلیس امنیت اقتصادی تهران ارجاع شد که محتویات پرونده حاکی از آن بود، مردی با تأسیس شرکتی فنی و مهندسی اقدام به آماده‌سازی و بهره‌برداری ۶ هزار و ۹۸۴ دستگاه ماینر […]

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی با اعلام خبر کشف حدود هفت هزار دستگاه ماینر در تهران، در تشریح این خبر اظهار کرد: پرونده‌ای مبنی بر دپو و نگهداری دستگاه‌های  استخراج  ارز دیجیتال (ماینر)، به پلیس امنیت اقتصادی تهران ارجاع شد که محتویات پرونده حاکی از آن بود، مردی با تأسیس شرکتی فنی و مهندسی اقدام به آماده‌سازی و بهره‌برداری ۶ هزار و ۹۸۴ دستگاه ماینر کرده بود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: کارآگاهان در رصدهای اطلاعاتی موفق شدند محل شرکت را در آپارتمانی در محدوده کیلومتر هشت جاده کرج شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به محل اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی مالک اصلی کالاها را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازدید و بازرسی از محل تعداد ۶ هزار و ۳۱۲ دستگاه ماینر نصب‌شده و تعداد ۶۷۲ دستگاه ماینر آماده نصب نیز کشف شد.

به‌گفته گودرزی، تا اخذ نظریه کارشناسان توسط اداره برق و بررسی مجوز (برگ سبز ماینر)، شرکت فنی و مهندسی پلمب شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف‌شده را ۸۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، گفت: هیچ راه رایگان و بدون زحمتی برای کسب درآمد از این طریق وجود ندارد و کسب درآمد از طریق “بیت‌کوین” مستلزم زمان و پول برای خرید دستگاه و تجهیزات و البته کسب تجربه است.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاه قطب پتروشیمی کشور می‌شود/ احتمال اوج‌گیری کرونا دراستان