کلاهبرداری از شهروندان در پوشش پرداخت یارانه
مرزنشینی
کلاهبرداری از شهروندان در پوشش پرداخت یارانه
مرزنشینی

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه: در شگردی جدید مجرمان سایبری با ارسال پیامک یا برقراری تماس با موضوع پرداخت یارانه مرزنشینی، اقدام به سرقت اطلاعات بانکی شهروندان می‌کنند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ علی عباسی کسانی رئیس پلیس فتا استان در تشریح این خبر گفت: اخیرا کلاهبردارانی در تماس با شهروندان […]

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه: در شگردی جدید مجرمان سایبری با ارسال پیامک یا برقراری تماس با موضوع پرداخت یارانه مرزنشینی، اقدام به سرقت اطلاعات بانکی شهروندان می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ علی عباسی کسانی رئیس پلیس فتا استان در تشریح این خبر گفت: اخیرا کلاهبرداری از شهروندان در پوشش پرداخت یارانه مرزنشینیکلاهبردارانی در تماس با شهروندان خود را نماینده فرمانداری معرفی می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند برای دریافت یارانه مرزنشینی به جایگاه‌های عابر بانک مراجعه کنند.

وی افزود: بر اساس گزارش‌ها ارسالی در بعضی از شهرستان‌های استان، ظاهراً افرادی در جایگاه‌های عابر بانک از مراجعان اطلاعات کارت بانکیشان را مطالبه و از این اطلاعات سوءاستفاده می‌کند.

رییس پلیس فتا استان با تاکید بر اینکه شهروندان نباید به هیچ عنوان اطلاعات بانکی خود را در اختیار دیگران قرار دهند، خاطرنشان کرد: از مردم انتظار می‌رود به این دست پیامک‌ها و تماس‌ها توجهی نداشته باشند، چرا که بسیاری از این پیامک‌ها از سوی مجرمان سایبری به منظور کلاهبرداری از شهروندان ارسال می‌شود و در صورتی که موضوعی برای پرداخت یارانه مرزنشینی و … مطرح باشد از طریق رسانه‌های معتبر به مردم اطلاع رسانی می‌شود.

سرهنگ کسانی اظهار داشت: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به این سایت می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند، همچنین در صورت نیاز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ترافیک در جاده‌های کرمانشاه روان است/ پیش‌بینی پارکینگ مرز خسروی برای ۷۰ هزار خودرو