کلاهبرداری ۲۳۹ میلیاردی به بهانه پیش فروش آپارتمان در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری شخصی خبر داد که به بهانه پیش فروش آپارتمان در شهر کرمانشاه از ۲۶ نفر مبلغ ۲۳۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود.

سردار “مهدی حاجیان” در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، اظهار داشت: پس از اعلام شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه شخصی که در کار ساخت و ساز مسکن فعالیت دارد با جلب اعتماد آن ها و به بهانه پیش فروش تعدادی آپارتمان با قیمت مناسب و تحویل در موعد مقرر، مبالغ زیادی از آن ها دریافت کرده و سپس متواری شده است.

وی ادامه داد: تحقیقات تکمیلی کارآگاهان پلیس آگاهی نشان می داد فرد کلاهبردار پس از جلب اعتماد شاکیان، مبالغ هنگفتی به بهانه پیش فروش آپارتمان اخذ و هر واحدی را به ۲ تا ۴ نفر به صورت قولنامه ای فروخته است.

فرمانده انتظامی استان افزود: با جمع بندی این اطلاعات، کارآگاهان اقدامات فنی و تخصصی خود را برای دستگیری متهم متواری آغاز و با کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در یکی از شهرستان های کرمانشاه شدند.

سردار حاجیان تصریح کرد: ماموران پس از شناسایی مخفیگاه وی و هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه این شخص را دستگیر و ضمن توقیف یک دستگاه خودرو سواری، وی را به پلیس آگاهی استان منتقل کردند.

وی ادامه داد: متهم دستگیر شده در بازجویی ها به کلاهبرداری از ۲۶ نفر به مبلغ ۲۳۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال اعتراف و پس از تکمیل پرونده برای صدور حکم لازم تحویل مراجع قضائی شد.