کمبود ذخایر خونی کرمانشاه در گروه‌های منفی
کمبود ذخایر خونی کرمانشاه در گروه‌های منفی

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه: با توجه به اینکه در فصل سرد سال نیاز به فراورده‌های خونی بیشتر می‌شود، هم اکنون در همه گروه‌های منفی با کمبود ذخایر خونی مواجه هستیم. وی با اشاره به اینکه در فصل زمستان نیاز به خون بیشتر و اهدا کننده کمتر می‌شود، افزود: در حال حاضر روزانه به ۲۰۰ […]

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه: با توجه به اینکه در فصل سرد سال نیاز به فراورده‌های خونی بیشتر می‌شود، هم اکنون در همه گروه‌های منفی با کمبود ذخایر خونی مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در فصل زمستان نیاز به خون بیشتر و اهدا کننده کمتر می‌شود، افزود: در حال حاضر روزانه به ۲۰۰ واحد خون نیاز داریم و باید حداقل به اندازه ۵ روز ذخیره خونی داشته باشیم.

مدیرکل انتقال خون استان با دعوت از کارمندان، اصناف و همه مشاغل برای اهدا خون خاطرنشان کرد: این آمادگی را داریم که در صورت همکاری ارگان‌ها با اتوبوس سیار از اهدا کنندگان خونگیری انجام شود.

صالحی فر اظهار داشت: در حال حاضر در شهرستان‌های پاوه، گیلانغرب، دالاهو و صحنه مکان مناسبی برای خونگیری نداریم که در صورت همکاری خیران می‌توان نسبت به ساخت فضایی مناسب به منظور خونگیری در این شهرستان‌ها اقدام کرد.

وی یادآور شد: همچنین در شهرستان‌های روانسر، کنگاور، اسلام آبادغرب، سنقر و کلیایی و جوانرود به صورت ماهانه و طبق زمانبندی مشخص با اتوبوس سیار خونگیری انجام می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان افزود: همه مراحل خونگیری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود و شهروندان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

به گفته صالحی فر از ابتدای امسال تا پایان دی ماه ۴۵ هزار نفر به انتقال خون کرمانشاه مراجعه کرده اند که از این تعداد ۳۷ هزار نفر موفق به اهدا خون شدند، همچنین در این مدت ۴۰۰ نفر از بهبود یافتگان کرونا نسبت به اهدای پلاسما اقدام کرده اند.

بیش از ۹۰ درصد اهدا کنندگان خون در استان کرمانشاه آقایان هستند که از این تعداد حدود ۵۰ درصد اهداء کنندگان مستمر می باشند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
عادتهای اشتباهی که باعث آسیب به دندان‌ها می شود