کناره‌گیری عربستان از جشنواره ونیز

کناره‌گیری عربستان از جشنواره ونیز

جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ سعودی در واکنش به ادامه اعتصاب بازیگران آمریکا، رویداد ویژه «زنان در سینما» را در جشنواره آتی فیلم ونیز لغو کرد.

«محمد الترکی» مدیر دریای سرخ روز دوشنبه این اقدام را در حساب اینستاگرام خود اعلام کرد و نوشت: «به دلیل اعتصاب بازیگران و در همبستگی با بازیگران، نمی‌توانیم رویداد زنان در سینما را در جشنواره ونیز ادامه دهیم.»

جشنواره فیلم ونیز که از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر برگزار می‌شود، یکی از اولین رویدادهای بزرگ سینمایی است که با چالش اعتصاب بازیگران درگیر است و پیش از این نیز فیلم افتتاحیه اصلی با عنوان «چالشگران» به دلیل احتمال کم حضور بازیگران از جشنواره ونیز خارج شد.

با این وجود، «آلبرتو باربرا» رئیس جشنواره ونیز فهرست پرستاره‌ای از فیلم‌های سینمایی را به ونیز آورده اما در نهایت باید دید آیا بازیگران ستاره فیلم‌ها به ونیز می‌آیند یا خیر، هر چند رسیدن به توافق اتحادیه بازیگران با استودیوها در فاصله مانده تا جشنواره ونیز بعید به نظر می‌رسد.

کناره‌گیری عربستان از جشنواره ونیز

هفته گذشته پس از اینکه فیلم «داگ‌من» ساخته «لوک بسون» یک توافق موقت را با اتحادیه بازیگران آمریکا به دست آورد، امیدواری برای حضور بازیگران در ونیز ایجاد شد، اما هنوز هیچ تاییدی در مورد برنامه فرش قرمز وجود ندارد.

با این حال رویداد «زن در سینما» که از سال ۲۰۲۱ توسط جشنواره فیلم عربستان سعودی برای تجلیل از زنان در سینما راه اندازی شده، در دو سال اخیر حضور ستاره‌های بیشتری را در این رویداد سینمایی ممکن کرده بود. سال گذشته شش فیلمساز عرب از جمله «حیفا المنصور»، «هند صبری» و «کوثر بن هنیه» در قالب برنامه «زن در سینما» در ونیز مورد تجلیل قرار گرفتند و همچنین «ایزابل هوپر»، «کارلا برونی»، «نادین لباکی»، «سابرینا کارپنتر» و «سارا گادون» به عنوان میهمان حضور داشتند. در سال ۲۰۲۱ نیز «کیت هادسن» و «دمی مور» میهمان بخش «زن در سینما» بودند.

پیشنهاد فر نیوز
پخش زنده فوتبال آنکاراگوچو با فنرباغچه امروز ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

هشتادمین جشنواره فیلم‌ ونیز از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریور) در ایتالیا برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *