کی‌روش از قطر هم اخراج می‌شود؟!

«حیات» گزارش می‌دهد؛

کی‌روش از قطر هم اخراج می‌شود؟!

کی‌روش از قطر هم اخراج می‌شود؟!

رسانه‌های پرتغالی اخبار مربوط به قطع همکاری فدارسیون فوتبال قطر با کارلوس کی‌روش را تایید کردند.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ رسانه‌های پرتغالی خبری که از روز گذشته مطرح شده است را تایید کرده و از اخراج احتمالی کارلوس کی‌روش از روی نیمکت تیم ملی پرتغال خبر دادند. کارلوس کی‌روش که در جام جهانی ۲۰۲۲ هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت، پس از پایان این رقابت‌ها ایران را ترک کرد و با فدراسیون فوتبال قطر قرارداد امضا کرد تا به عنوان جانشین فلیکس سانچز، این تیم را در جام ملت‌های آسیا هدایت کند.

در این مدت بارها سبک دفاعی کارلوس کی‌روش مورد انتقاد رسانه‌ها و هواداران فوتبال قطر قرار گرفت و آنها نشان دادند که به آینده تیم ملی کشورشان با این سرمربی پرتغالی خوش‌بین نیستند اما با این حال فدراسیون فوتبال قطر هیچ واکنشی به این انتقادات نداشت و از کارلوس کی‌روش حمایت کرد اما با این حال امروز و در شرایطی که حدود یک ماه تا آغاز جام ملت‌های آسیا باقی مانده است، فدراسیون فوتبال قطر تصمیم دارد در تصمیمی غیرمنتظره کارلوس کی‌روش را از سمت خود برکنار کرده و در این صورت حالا باید در مدت کمی که در اختیار دارد، سرمربی جدیدی برای خود انتخاب کند.

کی‌روش در شرایطی از سمت خود برکنار ‌می‌شود که در دو مسابقه قبلی تیم ملی قطر در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ نتایج خوبی کسب کرده بود و افغانستان را با نتیجه ۸-۱ و هند را با نتیجه ۳-۰ شکست داده بود.

اما به نظر نارضایتی بازیکنان از همکاری با کی‌روش و همچنین مسائل مربوط به آکادمی اسپایر و امکانات پزشکی که سرمربی پرتغالی به صورت اختصاصی برای تیم ملی قطر در نظر گرفته بود، از دلایل اخراج او از سمت خود هستند، چرا که قطری‌ها عقیده دارند او بالاترین امکانات پزشکی را در اختیار دارند.

در این بین البته شکست چهار بر صفر مقابل ایران یکی از نتایج ناامیدکننده برای مدافع عنوان قهرمانی بود که حالا با این تصمیم، فوتبال آسیا را هم در آستانه جام ملت‌های ۲۰۲۳ قطر سورپرایز کرده و باید دید چه کسی را جایگزین سرمربی مشهور پرتغالی خواهد کرد.

مشخص نیست چه گزینه‌هایی برای جانشینی کی‌روش مد نظر قرار گرفته است. بیشتر مشکل کی‌روش با قطری‌ها بعداز شکست چهارگله مقابل ایران در فینال تورنمنت اردن شروع شد، جایی که محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع مغضوب او آتش بازی یوزها را شروع کرد و انتقام سختی از کی‌روش گرفت.

روزنامه اوجوگو با تیتر "کارلوس کی روش و فدراسیون قطر در حال مذاکره برای پایان همکاری هستند" نوشته است: بر اساس اطلاعاتی که اوجوگو از منبعی موثق دریافت کرده است، کارلوس کی روش در حال مذاکره برای فسخ قرارداد خود با فدراسیون فوتبال قطر است.

کی‌روش از قطر هم اخراج شد

وب سایت CNN پرتغال نیز در این خصوص نوشته است: کارلوس کی روش در حال مذاکره برای فسخ قرارداد خود با فدراسیون قطر است. آن هم در حالیکه او 9 ماه پیش قراردادی چهار ساله را با هدف راهیابی این تیم به مسابقات جهانی به امضا رسانده بود.

کی‌روش از قطر هم اخراج شد

روزنامه آبولا نیز با تیتر "مذاکره کارلوس کی روش برای جدایی از تیم ملی قطر" در این باره نوشت: کارلوس کی روش که کمتر از یک سال در این پست حضور داشته، برای کناره گیری از سرمربیگری قطر آماده می‌شود.

کی‌روش از قطر هم اخراج شد

روزنامه Jornal de Notícias: یک منبع نزدیک به کی روش تایید کرد که سرمربی پرتغالی و فدراسیون فوتبال قطر در حال مذاکره برای فسخ قرارداد این مربی پس از گذشت 10 ماه از هدایت تیم ملی این کشور هستند.

کی‌روش از قطر هم اخراج شد