گام بلند شهرداری کرمانشاه در مسیر هوشمندسازی

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمانشاه از نصب تجهیزات ذخیره‌ساز و سامانه‌های ایمن‌سازی داده‌ها در شهرداری خبر داد.

به گزارش  فر نیوز  عابدین محمودی امروز _ یکشنبه بیستم خرداد _ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه داده‌ها و اطلاعات در مجموعه مدیریت شهری با هدف تقویت و ایمن‌سازی داده‌ها در درگاه‌های اصلی و رسمی شهرداری در سال گذشته، با تلاش کارشناسان حوزه معاونت زیرساخت، مساعدت و حمایت‌های کاربردی شهردار کرمانشاه و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری کرمانشاه توانستیم با تجهیز و نصب دستگاه‌های ایمن‌ساز، تقویت سرورهای قبلی و راه‌اندازی سرور و فایروال جدید شاهد بالا بردن کیفیت و ارائه خدمات سریع‌تر و امن تر در مجموعه مدیریت شهر باشیم.

وی افزود: در ابتدای سال جاری نیز با هدف حفاظت و پشتیبانی از داده‌ها و ذخیره‌سازی امن موفق به راه‌اندازی دستگاه ذخیره‌ساز شبکه (San Storage) با بیش از ۲۲۰ ترابایت حافظه شدیم.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: کمبود یا نبود این تجهیزات طی سالیان متمادی نگرانی‌ها و حساسیت‌هایی را در راستای آسیب‌های احتمالی ناشی از پشتیبانی داده‌ها را در پی داشت، به نحوی تمام Backup روزانه به صورت دستی انجام می‌شود.

محمودی اضافه کرد: این تجهیزات گام مؤثر و نقش بسزایی در راستای تأمین امنیت ارتباطی و نگهداری و پشتیبانی داده‌ها و اطلاعات دارد که پشتیبانی به صورت اتوماتیک و بلادرنگ از تمام داده‌ها، سرویس‌ها، نرم افزارها و سامانه‌ها را دارد.

وی گفت: از دیگر پروژه‌ها در دست اقدام معاونت زیرساخت در راستای ایمن‌سازی و حفاظت استاندارد از داده‌ها، مالکیت صحیح داده‌ها، پروفایل کاربری‌ها با طراحی مجدد معماری شبکه، نصب و پیکربندی دیگر تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در راستای پایدارسازی بیشتر مراکز داده شهرداری در دست اقدام و در نوع خود بی‌نظیر است.