گرایشات مذهبی و جناحی در فرایند گزینش موثر نیستند
گرایشات مذهبی و جناحی در فرایند گزینش موثر نیستند

    به گزارش فر نیوز  مدیر هسته گزینش استانداری کرمانشاه و دبیر کار گروه منطقه چهار کشور گفت: گرایشات مذهبی و جناحی در فرایند گزینش موثر نیست و هیچ گزینشگری نمی تواند براساس سلایق شخصی خود عمل کند بلکه باید براساس معیارها، قوانین و دستورالعمل های حاکم بر گزینش این فرایند انجام شود. غلامرضا […]

 

 

به گزارش فر نیوز  مدیر هسته گزینش استانداری کرمانشاه و دبیر کار گروه منطقه چهار کشور گفت: گرایشات مذهبی و جناحی در فرایند گزینش موثر نیست و هیچ گزینشگری نمی تواند براساس سلایق شخصی خود عمل کند بلکه باید براساس معیارها، قوانین و دستورالعمل های حاکم بر گزینش این فرایند انجام شود.

غلامرضا شعبانی با گرامیداشت پانزدهم دیماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل هسته های گزینش اظهار داشت: اهمیت انتخاب افراد صالح برای مشاغل مختلف بر کسی پوشیده نیست و همه ما در مقاطعی از زندگی ناگزیر به انتخاب و گزینش هستیم.

وی ادامه داد: مطئناً هریک از ما وقتی برای خرید به بازار می رویم، مجبوریم از بین کلی اجناس بهترین ها را انتخاب کرده و به منزل بیاوریم لذا گزینش ادارات نیز می بایست از بین مراجعین و شرکت کنندگان در آزمون های اداری و استخدامی بهترین فرد را که “حائز کلیه شرایط اداره امور است”، انتخاب کرده تا مشاغل به افراد شایسته سپرده شود و به همین خاطر می توان گفت گزینش گلوگاه عبور افراد شایسته برای اداره جامعه است.

مدیر هسته گزینش استانداری کرمانشاه بیان داشت: گزینش دارای قانون و چارچوب مشخص و تعریف شده ای است و هیچ گزینشگری نمی تواند براساس سلایق شخصی خود عمل کند بلکه باید براساس معیارها، قوانین و دستورالعمل های حاکم بر گزینش این فرایند انجام شود.

دبیر کار گروه منطقه چهار کشور تصریح کرد: کرمانشاه چهار راه اقوام، مذاهب، فرهنگ ها و فرق مختلف است و به عبارتی هندوستان ایران است لذا در هسته های گزینش با افرادی با گرایشات مذهبی و فرهنگی متنوعی سرو کار داریم و هم استانی های عزیز در جریان باشند که در فرایند گزینش گرایشات مذهبی، فرهنگی و جناحی موثر نیست بلکه ملاک های انتخاب افراد به وضوح در قانون گزینش آمده است.

غلامرضا شعبانی گفت: طی سال های حضور در گزینش هیچ داوطلبی را جز براساس قانون رد یا تایید صلاحیت نکرده ایم و هیچ گاه به گذشته های دور افراد رجوع نکرده و ملاک را حال فعلی افراد دانستیم و همچنین بین شیعه، سنی و اهل حق فرقی قائل نشدیم و وابستگی سیاسی و مذهبی افراد را در مراحل گزینش دخالت ندادیم.                                                                  

وی در پایان افزود: همواره به مصداق آیه شریفه «الم یعلم بان الله یری» خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود دانسته و بین همه افراد بعنوان شهروند ایرانی تفاوتی قائل نشدیم.