گفت‌وگوی نتانیاهو و قانونگذاران آمریکایی درباره ایران

گفت‌وگوی نتانیاهو و قانونگذاران آمریکایی درباره ایران

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با جمعی از از حزب دموکرات که به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده‌اند، دیدار کرد و خواستار یک تهدید نظامی معتبر علیه شد.

نتانیاهو در این دیدار که به تلاش لابی صهیونیستی آیپک برگزار شد با تکرار ادعاهای واهی و ساختگی خود درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران گفت: مهم‌ترین چیز ایجاد یک تهدید نظامی معتبر برای ایران است. مورد دیگر، استفاده از آن است. ما جهانی را نمی‌خواهیم که در آن ایران بتواند نیویورک یا واشنگتن یا لس آنجلس یا هر جای دیگری را با سلاح هسته‌ای تهدید کند.

وی در ادامه این ادعاهای خود افزود: به‌ طور قطع اجازه نخواهیم داد کشوری وجود داشته باشد که بتواند اسرائیل را نابود کند. ما هر کاری که در توان داریم، چه با یا توافق و چه بدون آن، انجام خواهیم داد تا از خود دفاع کنیم.

نتانیاهو همچنین از رژیم صهیونیستی و ایالات متحده خواست تا در توسعه پلیس هوش مصنوعی پیشرو باشند و گفت که هوش مصنوعی هم فرصت‌های زیادی پیش روی دنیا قرار می‌دهد و هم مخاطرات جدی ایجاد می‌کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی به‌ طور مرتب مدعی وجود اهداف نظامی در فعالیت‌های هسته‌ای ایران می‌شود که این رژیم تنها دارنده زرادخانه هسته‌ای در منطقه خاورمیانه به شمار می‌آید اما هیچ‌گاه این موضوع را به‌ طور رسمی نپذیرفته و توانسته است با حمایت‌های آمریکا و غرب برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگه دارد.

گفت‌وگوی نتانیاهو و قانونگذاران دموکرات درباره ایران

مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره این ادعاهای بی‌اساس را رد کرده و تاکید دارند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران ماهیت کاملا صلح‌آمیز دارد و سلاح هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران ندارد.

همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با وجود بازرسی‌های مکرر از تاسیسات هسته‌ای ایران هیچ‌گاه نتوانسته است مدرکی دال بر وجود انحراف در فعالیت‌های هسته‌ای کشور ارائه کند.