یحیی برای صدرنشینی پرسپولیس علیه یک اسپانیایی

یحیی برای صدرنشینی پرسپولیس علیه یک اسپانیایی

پرسپولیس در محاصره حدود ۵۰ هزار تبریزی در حالی به مصاف تراکتور می‌رود که پاکو خمس هفته گذشته صراحتاً اعتراف کرد نقش چندانی در بستن تیمش نداشته و خیلی این تراکتور را نمی‌شناسد! پرسپولیس در سال ۱۴۰۲ هر ۱۱ دیدارش را برده و حالا درصدد رکوردشکنی است. که پارسال تیمش در تبریز ۳-۲ برنده شد، به خوبی می‌داند بازی در ورزشگاه یادگار امام خیلی سخت است و تراکتور با اینکه اصولی بسته نشده اما مهره‌هایی مثل ریکاردو آلوس یا حسین‌زاده را دارد که می‌توانند معادلات را به نفع تیم‌شان عوض کنند.

پاکو خمس هم پارسال نشان داد مربی خوبی است و به قول معروف مربیگری را بلد است. خمس حتماً فیلم بازی‌های را آنالیز کرده و برای این تیم نقشه دارد. او گفته برای بردن پرسپولیس باید توپ و زمین و مالکیت را در اختیار داشته باشیم. طبعاً گل‌محمدی هم از این برنامه مربی اسپانیایی خبر دارد (اگر نداشت هم باخبر شد!) و می‌خواهد با تاکتیک مناسب تیمش را راهی میدان کند. شاید یحیی در این بازی سنگین خارج از خانه تیمش را با یک مهاجم به میدان بفرستد و به نظر می‌رسد مهاجمی مثل شهاب زاهدی که تازه جذب شده، خیلی فرصت ندارد تا اولین گلش را برای پرسپولیس بزند. در این دیدار البته نقش هافبک‌های پرسپولیس مثل سرلک، سروش، ترابی و صادقی بسیار مهم است و آنها باید بتوانند جنگ میانه میدان را از تراکتوری‌ها ببرند. نقطه اشتراک دو تیم این است که مهاجم گلزن ندارند و البته در این بازی تقابل از راه دور کنعانی‌زادگان و شجاع هم که در قطر، پرسپولیس و تیم ملی همبازی بودند، جالب است.

تراکتورچندپرسپولیسی مثل سعید آقایی، مهدی شیری، سیامک نعمتی و شجاع را دارد که به طور طبیعی برای این بازی خیلی انگیزه دارند. نفراتی چون حسین پورحمیدی، محمد نادری و حسین‌زاده هم با سابقه حضور در استقلال می‌خواهند شایستگی‌های خود را ثابت کنند. تازه نادری سابقه حضور در پرسپولیس را هم دارد.

ملاقات بزرگان استقلال و پرسپولیس|گل محمدی پرسپولیسی‌ها را محروم کرد!