یکی از مولفه‌های مهم و اثرگذار در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی ایجاد اشتغال است که اقدامات خوبی در این استان صورت گرفته است.

استاندار کرمانشاه:

ایجاد اشتغال یکی از مولفه‌های کنترل آسیب‌های اجتماعی است

استاندار کرمانشاه گفت: یکی از مولفه‌های مهم و اثرگذار در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی ایجاد اشتغال است که اقدامات خوبی در این استان صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار فر نیوز /محمدطیب صحرایی امروز _ چهارشنبه نهم خرداد _ در همایش ملی پیشران‌های سرکش اجتماعی، آسیب‌ها و جرایم که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مقابله جدی با موضوع آسیب‌های اجتماعی یکی از موضوعات بسیار مهم در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود.

وی برخورد سطحی با معضلات اجتماعی را باعث مشکلات عدیده در آینده هر جامعه‌ای دانست و افزود: کنترل نکردن به موقع این آسیب‌ها گاهی اوقات مشکلاتی را ایجاد می‌کند که جمع کردن آن دشوار می‌شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه استان ما نیز از بعضی آسیب‌های اجتماعی رنج می‌برد، خاطرنشان کرد: یکی از آن‌ها مشکل بیکاری است که طی سال‌های اخیر و به ویژه در دولت آقای رئیسی تلاش‌های بسیاری برای کاهش آن صورت گرفت و نتیجه هم داد.

صحرایی یکی از مؤلفه‌های مهم و اثرگذار در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی را ایجاد اشتغال دانست و تصریح کرد: در پایان سال ۹۵ نرخ بیکاری استان ۲۲.۵ درصد اعلام شد اما با اقدامات صورت گرفته این نرخ در پایان سال ۱۴۰۲ به ۱۲.۳ درصد رسید.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری کرمانشاه نسبت به سال ۱۴۰۱ نیز که از سوی مرکز آمار ایران ۱۴.۲ درصد اعلام شده بود نیز حدود دو درصد کاهش داشته است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یکی از علل آسیب‌های اجتماعی موضوع بیکاری است، ابراز امیدواری کرد: با تداوم روند اشتغالزایی کنونی در استان شاهد کاهش چشمگیرتر مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در کرمانشاه باشیم.

تهیه و تنظیم مسعود دریابار