۱۰۵۱ داوطلب نمایندگی مجلس در کرمانشاه ثبت‌نام کردند

به گزارش کلهرنیوز، مهدی شکیبامهر در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار موجود تاکنون یک هزار و ۵۱ نامزد انتخابات مجلس در استان کرمانشاه نسبت به انجام ثبت‌نام اقدام کرده‌اند.

وی افزود: زنان با تعداد ۱۳۴ نفر معادل ۱۳ درصد و مردان با ۹۱۷ نفر۸۷ درصد مجموع نامزدها را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه تصریح کرد: شهرستان کرمانشاه با ۵۳۸ نفر شامل ۹۰ زن و ۴۲۸ مرد بیشترین شمار ثبت‌نامی داوطلبان را به خود اختصاص داده است.

شکیبامهر تصریح کرد: در شهرستان سنقر و کلیایی ۷۹ نفر، در اسلام‌آبادغرب نفر۱۲۶، در قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب ۱۲۰ نفر، در پاوه، جوانرود و روانسر ۹۴ نفر و در کنگاور، صحنه و هرسین ۸۴ نفر نسبت به انجام پیش‌ثبت‌نام اقدام کردند.

وی از افزایش چشمگیر شمار نامزدهای انتخابات مجلس خبر داد و عنوان کرد: ۱۱ نفر از مجموع نامزدهای انتخاباتی استان کرمانشاه مدیران مشمول ماده ۲۹ بودند که از سمت خود استعفا دادند.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه گفت: ۱۵نفر از نامزدهای انتخابات مجلس در استان کرمانشاه دارای مدرک کاردانی، ۱۸۶نفر دارای مدرک کارشناسی، ۶۹۹ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۱۸ نفر دارای مدرک دکتری و ۳۴ نفر دارای مدارک حوزوی هستند.

شکیبامهر خطاب به نامزدهای انتخابات مجلس، خاطرنشان کرد: این افراد در اسرع وقت نسبت به انجام پیش‎ثبت‌نام اقدام کنند.

وی افزود: در ادامه در صورت وجود نقص در بارگذاری مدارک یا عدم تائید آن، مراتب ظرف ۲۴ ساعت به اطلاع داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس خواهد رسید و در این راستا امکان تکمیل اطلاعات و اعتراض فراهم شده است.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه گفت: مهر ماه زمان ثبت‌نام نهایی نامزدهای انتخابات مجلس است که البته تنها افراد دارای کد رهگیری می‌توانند نسبت به ثبت‌نام نهایی اقدام کنند.