۱۳ آبان نماد استکبارستیزی و تجلی بصیرت ملت ایران است

۱۳ آبان نماد استکبارستیزی و تجلی بصیرت ملت ایران است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: ۱۳ آبان نماد استکبارستیزی، مقاومت و ایستادگی و تجلی بصیرت ملت بزرگ ایران در مقابله با استکبار جهانی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی امروز_ جمعه دوازدهم آبان‌ماه_ در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار کرد: یوم‌الله ۱۳ آبان یادآور حوادث مهم و سرنوشت‌سازی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی است که در سه فراز حساس و مهم از مبارزات ملت بزرگ ایران شکل گرفت.

وی افزود: ۱۳ آبان به عنوان نقطه عطف و فصل جدیدی از صف‌آرایی جبهه حق و حقیقت در برابر جبهه استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار در تاریخ ماندگار شد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: آمریکایی‌ها در جریان کاپیتولاسیون اموال ملت ایران را غارت کردند اما امام خمینی (ره) در برابر آن‌ها ایستادگی کرد.

وی با بیان اینکه کار استکبار، جنایت و کشتن انسان‌های بی‌گناه است، افزود: سرمایه‌دارهای آمریکایی به صهیونیست‌ها اسلحه می‌فروشند تا برای کشتار مردم مظلوم غزه از آن استفاده کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با دعوت از تمام اقشار مختلف برای شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان، گفت: تمام اقشار مردم باید برای حمایت از مردم مظلوم غزه در این راهپیمایی شرکت کنند.

وی با بیان اینکه جنایتکاران در باریکه غزه تاکنون ۲۵ هزار تن بمب منفجر کرده‌اند و این حجم از جنایت در تاریخ بی‌سابقه است، ادامه داد: آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه که خود را مدعیان حقوق بشر و دموکراسی می‌دانند، از اسرائیل با این جنایت‌های وحشیانه حمایت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: ملت هوشیار ایران اسلامی امسال هم مانند سال‌های گذشته با اراده‌های پولادین و مصمم با گام‌هایی استوار و پابرجا به بلندای حقیقت با مشت‌های گره‌کرده فریاد استکبارستیزی خود را به گوش جهانیان می‌رساند.

پیشنهاد فر نیوز
عادی‌سازی عربستان و اسرائیل در گرو توافق دفاعی با آمریکاست

وی افزود: یاد شهدای روز دانش‌آموز، شهید فهمیده، چهار هزار کودک شهید غزه، بیش از ۱۰ هزار شهید غزه، شهید عجمیان، آرمان علی‌وردی، ۲۱۸ شهید فراجا استان و همه شهدای کشورهای اسلامی را گرامی می‌داریم.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با بیان اینکه پیوند با شهدا پیوندی ناگسستنی است، اظهار کرد: خیر جامعه در حمایت از شهدا و همراهی با خانواده شهدا است.

وی درباره برنامه هفتم توسعه هم گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام، رشد اقتصادی کشور را در برنامه هفتم هشت درصد در نظر گرفته است.

امام جمعه اراک تصریح کرد: در صورتی که دولت و مردم همت و مجاهدت و غیرت به خرج دهند و صرفه‌جویی داشته باشند، بدون شک رسیدن به رشد اقتصادی بالای هشت درصد نیز امکان پذیر است.

وی اضافه کرد: تحقق این مهم نیازمند برنامه‌ریزی میان مدت برای سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی خارجی و داخلی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه در اهداف برنامه هفتم باید تقویت وحدت ملی، توازن‌های اجتماعی سیاسی و اقتصادی و نقش‌آفرینی آحاد مردم به خوبی دیده شود گفت: در این رهگذر توصیه‌های مقام معظم رهبری باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و برش استانی برنامه هفتم توسعه باید بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی استان‌ها باشد.

کد خبر 701244