۱۷۶ پهپاد، یک میگ- ۲۹ و یک بالگرد Mi-۸ اوکراینی منهدم شدند

۱۷۶ پهپاد، یک میگ- ۲۹ و یک بالگرد Mi-۸ اوکراینی منهدم شدند

۱۷۶ پهپاد، یک میگ- ۲۹ و یک بالگرد Mi-۸ اوکراینی منهدم شدند

وزارت دفاع روسیه امروز درباره روند عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین در یک هفته اخیر اعلام کرد: ۱۷۶ پهپاد، یک فروند جنگنده میگ- ۲۹ و یک بالگرد Mi-۸ متعلق به اوکراین منهدم شدند.

به گزارش گروه بین الملل حیات، وزارت دفاع روسیه امروز جمعه در بیانیه‌ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در یک هفته گذشته اعلام کرد: در دونتسک، نیروهای روسیه ۲۲ حمله نیروهای اوکراینی را در طول هفته دفع کردند. تلفات اوکراین در این محور به بیش از ۱۶۸۰ سرباز رسید.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص می‌افزاید: در کراسنی لیمان ارتش روسیه ۱۰ حمله نیروهای اوکراینی را دفع کرد. تلفات اوکراین بیش از ۷۴۰ نفر و ۲۴ مورد تجهیزات نظامی بود.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌کند: در منطقه کوپیانسک، نیروهای روسیه ۱۳ حمله نظامیان اوکراینی را در طول هفته جاری دفع کردند. تلفات اوکراینی‌ها به ۳۰۵ نظامی رسید. در منطقه خرسون، نیروهای روسیه در یک هفته ۳۹ سرباز اوکراینی را اسیر کردند. تلفات اوکراینی به ۴۰۵ نظامی رسید.

این بیانیه در ادامه می‌افزاید: در زاپروژیا نیروهای روسیه هفته گذشته ۱۱ حمله نظامیان اوکراینی را در مناطق شهرک‌های رابوتینو دفع کردند. تلفات اوکراینی‌ها در این محور نیز به ۴۳۵ سرباز و ۳ تانک رسید. در دریای سیاه، ناوگان دریای سیاه روسیه ۱۲ قایق بدون سرنشین نیروهای اوکراینی را در طول این هفته منهدم کرد. در طول هفته جاری ۱۷۶ فروند پهپاد، یک فروند هواپیمای میگ- ۲۹ و یک فروند بالگرد Mi-۸ منهدم شد.

ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ها پیش مقامات و رسانه‌های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تا پیش از این مدام تأکید می‌کرد ارتش اوکراین عزم خود را جزم کرده که در ضدحملات بهاره، نه‌تنها مناطق شرقی ازدست‌رفته را از روسیه پس بگیرد، بلکه آخرین سرباز روس‌ها را نیز از شبه‌جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، اخراج کند؛ اما خبرهای میدان جنگ تاکنون چشم‌انداز روشنی را پیش چشم زلنسکی و غربی‌ها قرار نداده است.