‌۱.۵ میلیون مترمربع از سواحل غرب مازندران خشک شد

‌۱.۵ میلیون مترمربع از سواحل غرب مازندران خشک شد

‌۱.۵ میلیون مترمربع از سواحل غرب مازندران خشک شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ نوشهر گفت: پسروی آب دریای خزر حدود ۱.۵ میلیون مترمربع محدوده شهرستان‌های ساحلی غرب مازندران را خشک کرده است.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ مهرداد خزایی پول مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ نوشهر در مورد خشک شدن میلیون مترمربع از سواحل غرب مازندران گفت: طبق دستورالعمل‌های ابلاغی، محدوده ساحلی خشک شده در نوشهر باید به نام دولت ثبت شود و هم اینک برنامه‌ریزی صورت گرفته تا در نخستین گام حدود 55 هکتار از این محدوده ساحلی خشک شده که ارزش ریالی آن حدود 800 هزار میلیارد ریال است به نام دولت ثبت شود.

وی افزود: پسروی آب دریای خزر حدود 1.5 میلیون مترمربع محدوده شهرستان‌های ساحلی غرب مازندران را خشک کرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ نوشهر تصریح کرد: با گذر زمان در دیگر شهرستان‌های ساحلی خطه غربی استان هم چنین اقداماتی انجام خواهد گرفت و افزون بر آن مهم‌ترین سیاست راهبردی در این بخش واگذاری عرصه به مسوولان محلی به ویژه شوراها و دهیاران به منظور سرمایه‌گذاری برای جذب گردشگران و مسافران است.

وی در ادامه توضیح داد: به عنوان نمونه در نوشهر حدود 23 سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کردند تا در محدوده ساحلی این شهرستان با ایجاد تاسیسات گردشگری سرمایه‌گذاری کنند که تاکنون با سرمایه گذاری 13 مورد موافقت شده است.

خزایی همچنین گفت: بیشترین سرمایه‌گذاری هم در زمینه تفریحات دریایی، ورزش‌های آبی و گردشگری دریایی بوده که پس از ثبت محدوده خشک شده به نام دولت در گام بعدی سعی می شود در این محدوده ساحلی سرمایه‌گذاری شود.

پیشنهاد فر نیوز
جایگزین ایمپلنت دندان

محدوده حریم ساحلی غرب مازندران حدود هشت هزار و 520 هکتار است. نور، نوشهر، تنکابن، عباس آباد، چالوس و رامسر جزو شهرستان‌های ساحلی خطه غربی مازندران محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/

  • آوای خوش سوت کشتی تفریحی در دریای مازندران با اراده دولت سیزدهم

  • آتش سوزی جنگل حاشیه روستای برار چالوس اطفا شد