۲۲هزار واحد مسکن روستایی در مازندران تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

۲۲هزار واحد مسکن روستایی در مازندران تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن ۲۲ هزار واحد مسکن روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از مازندران، احمد توکلی امروز _ چهارشنبه پانزدهم آذر_ در حاشیه امضای تفاهم نامه بیمه روستایی استان در جمع خبرنگاران با اشاره به بیمه حوادث روستاییان از امضای تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد برکت مازندران عنوان کرد: طبق این تفاهم‌نامه ۲۲ هزار واحد مسکونی روستایی تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرد.

وی افزود: این بیمه حوادث شامل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و برف می‌شود که طبق این تفاهم‌نامه، مساکن روستایی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه بخشی از این هزینه این بیمه از سوی بنیاد برکت و بخش دیگر از سوی شهرستان‌ها تأمین می‌شود، تصریح کرد: با توجه به حادثه‌خیز بودن مازندران این واحدهای مسکونی روستایی طی توافق این تفاهم‌نامه از مزایای بیمه حوادث برخوردار می‌شوند.

توکلی با تاکید بر اینکه روستاییان به ویژه در حاشیه رودخانه‌ها در معرض آسیب‌هایی مانند سیل و زلزله قرار دارند، اضافه کرد: توسعه بیمه به ویژه بیمه حوادث روستایی به کاهش و جبران خسارت کشاورزان و روستاییان کمک خواهد کرد.

وی از افزایش تعداد خانه‌های تحت پوشش بیمه حوادث نیز در استان خبر داد و گفت: جبران و کاهش خسارت به روستاییان ناشی از حوادث در دستور کار دولت قرار دارد.

کد خبر 709843