۲ نفر جان‌ باختند، ۲ نفر حذف شدند، یک نفر انتقام گرفت!

ورزش ایران و جهان امروز با اتفاقات و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده آنها در این گزارش آمده است.

به گزارش ایسنا، استقلالی که سال‌ها قبل به مقام قهرمانی در ایران رسید ماجراهای جالبی داشته است که تا کنون در مورد آن سخنی به میان نیامده بود. در عین حال از گذشته تا کنون ماجرای وابستگی استقلال و پرسپولیس به دولت‌ها و حکومت‌ها همواره یکی از مسائل مهم برای هواداران دو تیم به شمار می‌رود که هیچگاه در مورد آن هم نظر نشده‌اند. مسعود اقبالی به عنوان یکی از مدرسان ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا سال‌هاست که مشغول تدریس در رشته فوتبال است. وی در آمریکا تحصیل کرده، به عنوان دستیار قلعه‌نویی سابقه قهرمانی با تیم فوتبال استقلال را در کارنامه دارد و در تیم‌ملی سوریه نیز به عنوان دستیار جلال طالبی، یکسال مربی بوده است.

جان باختن دو ورزشکار مردان آهنین در حین مسابقه

دو ورزشکار در جریان رقابت‌های مردان آهنین در ایرلند در حین مسابقه جان باختند. دو ورزشکار در جریان مسابقات استقامتی مردان آهنین در ایرلند جان باختند. هر دو ورزشکار در جریان شنای ۱.۷ کیلومتری جان باختند. اجساد هر دو از آب بیرون آورده شد و پزشکان و امدادگران اعلام کردند هیچ کدام علائم حیاتی ندارند. یکی از کشته شدگان ایرلندی و بالای ۶۰ سال، دومی از کانادا و تقریبا۴۰ ساله بود. در این بخش رقابت‌های نیمه ماراتن قرار بود روز قبل برگزار شود که به دلیل طوفان به تعویق افتاد.

انتقام جوکوویچ از نفر اول تنیس دنیا

نواک جوکوویچ یکی از بهترین بازی‌های اخیرش را در دیدار نهایی سینسیناتی برابر کارلوس آلکاراس انجام داد و فاتح این رقابت‌ها شد. نواک جوکوویچ ۳۶ ساله برابر مرد شماره ۱ جهان در دیدار نهایی مسابقات تنیس مسترز سینسیناتی به برتری رسید تا رکورد ۳۹ قهرمانی ATP Masters ۱۰۰۰ را کسب کند. این دیدار حساس که تکرار فینال ویمبلدون نیز بود، پس از سه ساعت و ۴۹ دقیقه در حالی با برتری تنیسور صرب به پایان رسید که هر دو تنیسور استحکام ذهنی باورنکردنی از خود نشان دادند و یکی از زیباترین دیدارهای چند سال اخیر در تنیس را نشان دادند. این طولانی‌ترین فینال در تاریخ تور ATP (از سال ۱۹۹۰) بود.

پرسپولیس در سید یک لیگ قهرمانان

سیدبندی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد و قهرمان لیگ و جام حذفی ایران در فصل قبل در سید نخست قرار دارد. نبرد برای کسب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا به زودی شروع می‌شود. بر این اساس قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای فصل ۲۴-۲۰۲۳ مثل همیشه در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC در کوالالامپور برگزار خواهد شد. این مراسم قرار است ساعت ۱۶ بعد از ظهر به وقت محلی برگزار شود. بیست و یکمین دوره از رقابت‌های باشگاهی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) بعد از برگزاری دیدارهای پلی آف، شاهد مراسم قرعه کشی دور گروهی خواهد بود تا تتیم های راه یافته به این رقابت ها حریفانشان را بشناسند.

حذف ۲ وزنه‌بردار از تیم ملی

دو وزنه‌بردار از تیم ملی مردان برای حضور در قهرمانی جهان ۲۰۲۳ خط خوردند و ترکیب نهایی ایران مشخص شد. طبق اعلام فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، فدراسیون‌های ملی تا امروز (دوشنبه) فرصت دارند، اسامی نهایی ورزشکاران خود را برای حضور درقهرمانی جهان عربستان تایید کنند. هم چنین باید قبل از مسابقات، نفراتی که قرار است وزن‌کشی مسابقات شرکت کنند اما در رقابت اصلی شرکت نکنند، مشخص کنند. البته برای ایران همه نفرات روی تخته مسابقات هم می‌روند.

ساعت و ورزشگاه‌ بازی‌های ایران در جام ملت‌های آسیا

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، برنامه دقیق تیم‌ها از جمله تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا مشخص شد. تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا با تیم‌های هنگ کنگ، فلسطین و امارات همگروه شده است و کارش را برای صعود از گروه از ماه دی شروع خواهد کرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و کمیته سازماندهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر تأیید کردند که بازی افتتاحیه و فینال قرار است در ورزشگاه لوسیل برگزار شود.

سخت‌ترین و آسان‌ترین گروه

در آستانه قرعه‌کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا سخت‌ترین و آسان‌ترین گروه‌ها را برای تیم‌های ایرانی بررسی می‌کنیم. در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا ۴۰ تیم در دور گروهی لیگ قهرمانان حضور دارند و در ۱۰ گروه چهار تیمی برابر هم رقابت خواهند کرد. ۲۰ تیم در غرب و ۲۰ تیم در شرق حضور خواهند داشت. قرعه‌کشی این رقابت‌ها پنجشنبه برگزار می‌شود و باید دید پرسپولیس، سپاهان، نساجی و تراکتور (در صورت عبور از سد شارجه در پلی‌آف) در این فصل با کدام تیم‌ها روبرو خواهند شد.

انتهای پیام