۳۰ مدرسه کرمانشاه آماده اسکان مسافران تابستانی است

  • افران
۳۰ مدرسه کرمانشاه آماده اسکان مسافران تابستانی است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: ۳۰ مدرسه استان آماده اسکان مسافران تابستانی شده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، فردین یاوری صبح امروز _ سه‌شنبه بیست و نهم خرداد _ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مجموع ۱۹۸ کلاس درس در مدارس استان برای اسکان مسافران تابستانی آماده شده است که این کلاس‌های درس به دو دسته کلاس «ویژه» و گروه «الف» تقسیم‌بندی می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال ارائه خدمات با کیفیت به مسافران تابستانی را در اولویت قرار داده‌ایم، افزود: کلاس‌های «ویژه» مجهز به امکاناتی از جمله تختخواب، فرش، پتو، بالش، وسایل خنک کننده و یخچال و تلویزیون بوده و حمام و آشپزخانه مشترک دارند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: کلاس‌های درس گروه «الف» هم همه امکانات کلاس‌های ویژه بجز تختخواب را دارا هستند.

یاوری تاکید کرد: در سال‌های گذشته کلاس‌های گروه «ب» و «ج» را با امکانات محدودتری آماده پذیرایی از مسافران تابستانی می‌کردیم که امسال این نوع خدمات‌دهی را حذف کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه مهمان‌سراها و مرکز رفاهی نیز در استان برای اسکان مسافران تابستانی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: اولویت پذیرش در اقامتگاه‌های آموزش و پرورش با فرهنگیان است، اما در صورت وجود ظرفیت خالی امکان اسکان دیگر اقشار نیز در مدارس وجود دارد.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه در استان ۱۰ پایگاه برای پذیرش میهمانان تابستانی دایر شده است، گفت: پایگاه‌های تابستانی فعالیت خود را آغاز کرده و تا شانزدهم شهریور آماده پذیرش و اسکان مسافران تابستانی است.

یاوری با بیان اینکه تابستان سال گذشته بیش از ۸۳ هزار نفر روز در مدارس و مراکز رفاهی استان کرمانشاه اسکان داده شده‌اند، تاکید کرد: امسال اسکان مسافران تابستانی در مدارس استان از مرز ۱۰۰ هزار نفر روز عبور کند.

کد خبر 764094

  • خودرو بر هشترود
  • خرید پمپ حلزونی