۴۱ واحد صنعتی آلاینده در کرمانشاه وجود دارد
۴۱ واحد صنعتی آلاینده در کرمانشاه وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، آذر ولی‌زاده بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: آلودگی هوا در ۱۵ سال گذشته ۶۷۹ روز بوده که روزهای آلوده در سال ۹۸ نسبت به استان‌های دیگر بسیار کمتر بوده است. وی افزود: بیشترین نگرانی از آلودگی‌ها از طرف صنایع است که با توجه به […]

به گزارش خبرنگار مهر، آذر ولی‌زاده بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: آلودگی هوا در ۱۵ سال گذشته ۶۷۹ روز بوده که روزهای آلوده در سال ۹۸ نسبت به استان‌های دیگر بسیار کمتر بوده است.

وی افزود: بیشترین نگرانی از آلودگی‌ها از طرف صنایع است که با توجه به منابع متحرک احتمال ایجاد مشکل در آینده پیش بینی می‌شود.

معاون نظارت و پایش سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به ۹ ایستگاه سنجش هوا در استان خاطرنشان کرد: ایستگاه‌های سنجش هوا از سال ۹۷ تاکنون فعال بوده و به سامانه جامع کشوری متصل هستند.

وی با اشاره به مشکلات حاصل از قطع برق در استان کرمانشاه گفت: پس از بحران قطعی برق، یکی از اقدامات مهم اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه نصب برنامه بر روی مانیتورها در مکان‌های عمومی است.

وی با اشاره به ۱۴ جایگاه دفن پسماند و زباله در استان کرمانشاه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سال ۱۴۰۰ پسماندهای بیمارستان‌ها توسط خود بیمارستان‌ها دفن خواهد شد.

ولی زاده با بیان اینکه ۴۱ واحد صنعتی در استان کرمانشاه آلاینده بوده و هر سه ماه یک بار واحدها توسط ناظرین محیط زیست بررسی می‌شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به کم‌آبی، کشت برنج در شرق استان باید ممنوع شود.

معاون نظارت و پایش سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه سه مکان در شهر کرمانشاه به منظور بازیافت نخاله‌های ساختمانی وجود دارد، گفت: مکان بعد از بازیافت این زباله‌ها توسط کارشناسان مشخص شده و هم اکنون راه دسترسی به این مکان در دست ساخت است‌.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حواشی دیدار پرسپولیس و سپاهان/تجمع هواداران زیر سایه کرونا