۴۶ میلیارد تومان برای تکمیل ۵ مجتمع فرهنگی هنری کرمانشاه درنظر گرفته شده است
۴۶ میلیارد تومان برای تکمیل ۵ مجتمع فرهنگی هنری کرمانشاه درنظر گرفته شده است

  «علی صفدری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این پنج مجتمع فرهنگی هنری مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه بوده که هنوز به بهره برداری نرسیده و با سفر رییس جمهور از این مبلغ مصوب، ۳۴ میلیارد تومان را سازمان برنامه و بودجه و ۱۲ میلیارد تومان […]

 

«علی صفدری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این پنج مجتمع فرهنگی هنری مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه بوده که هنوز به بهره برداری نرسیده و با سفر رییس جمهور از این مبلغ مصوب، ۳۴ میلیارد تومان را سازمان برنامه و بودجه و ۱۲ میلیارد تومان را استان در اختیار ما قرار می‌دهند تا بتوانیم این پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه این پنج مجتمع فرهنگی هنری الان بالای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و فقط در مرحله خرید لوازم و تجهیزات هستند، افزود: مجتمع فرهنگی هنری دانش که در آستانه بهره برداری هم قرار دارد چهار هزار و ۲۸۶ متر مربع است و همچنین مجتمع فرهنگی هنری سرپل ذهاب هم چهار هزار متر مربع مساحت دارد و هر کدام از مجتمع های بیستون، سنقر و هرسین هم ۲ هزار متر مربع مساحت دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه گفت: هر مجتمع فرهنگی هنری دارای سالن آمفی تئاتر، سالن جلسات، اتاق هایی برای انجمن های مختلف فرهنگی هنری، پلاتو، کافی شاپ، اتاق موسیقی، اتاق تئاتر، اتاق خوشنویسی و بخش های دیگری است که می‌تواند در رشد و توسعه فرهنگ و هنر نقش بسزایی داشته باشد.

صفدری رسالت اصلی مجتمع های فرهنگی و هنری را ارتباط مفید و موثر با هنرمندان در بخش های مختلف عنوان کرد و افزود : این مجتمع ها در برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری نقش آفرین هستند و میتواند ظرفیت ها و پتانسیل های فرهنگی و هنری در شهرستان ها را شکوفا کنند و از طرفی مردم هم میتوانند در بخش های مختلف از این مجتمع های فرهنگی هنری استفاده کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دعوت مدیر عامل به رعایت مصرف بهنیه برق

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه در مجموع ۳۶ مجتمع فرهنگی هنری دارد که ۲۸ مجتمع هم اکنون فعال است، گفت: پنج مجتمع هم در صورت تامین اعتبار از محل سفر رییس جمهور، امسال به بهره برداری خواهند رسید و از طرفی اعتبار لازم برای تکمیل مجتمع فرهنگی هنری ثلاث باباجانی و نگارخانه را هم از محل دیگری تامین می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، ۲۳ تیر ماه امسال در سفر یک روزه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران به کرمانشاه ۲۰۰ پروژه با اعتبار ۳۳ هزار ۷۴۲ میلیارد تومان به تصویب رسید.

بر اساس اعلام استانداری کرمانشاه از مبلغ مصوب شده ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی و بالغ بر ۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هم برای تکمیل، توسعه و احداث بنگاه های اقتصادی، واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین تسهیلات بانکی خواهد بود.

۵۰