۴ جایزه برای ایرانی‌ها از تیرانا

۴ جایزه برای ایرانی‌ها از تیرانا

بین المللی تیرانا ( Tirana International Film Festival ) که یکی از رویدادهای مورد تایید آکادمی اسکار است، امسال در تاریخ ۲۳ تا ۲۹ سپتامبر برابر با ۱ تا ۷ مهر در شهر تیرانا، کشور آلبانی برگزار شد و در نهایت فیلم «مرز بی‌پایان» ساخته عباس امینی توانست جایزه اصلی بهترین فیلم بلند این رویداد سینمایی را به خود اختصاص دهد.

«مرز بی‌پایان» با نقش‌آفرینی پوریا رحیمی سام، مینو شریفی و حامد علی‌پور درباره احمد یک معلم تبعیدی است که در یک روستای فقیرنشین کوچک با قومیت بلوچ در امتداد مرز ایران با افغانستان زندگی می کند. او با خانواده ای از پناهندگان غیرقانونی هزاره آشنا می شود که از خطر فوری به قدرت رسیدن طالبان می گریزند. اندکی بعد احمد متوجه می شود که تعصبات بر همه زندگی آنها دیکته میشود و دیدگاه او در مورد درست و نادرست به شدت تغییر می کند."

۴ جایزه برای ایرانی‌ها از تیرانا

در سایر بخش‌های جشنواره فیلم تیرانا که از جمله جشنواره‌های سینمایی مورد تائید آکادمی اسکار است، «اسم من آسمان است» ساخته مشترک علی عسگری و «جانلوکا مانگیاشوتی» از ایتالیا برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره شد و همچنین فیلم کوتاه ایرانی «بریدگی» ساخته مینا ساداتی توانست جایزه بهترین فیلم بخش پانورامای این رویداد سینمایی را دریافت کند.

جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره تیرانا ۲۰۲۳ هم به فیلم «companion» از مهسا طالبی و حسام دزفولی رسید.

پیشنهاد فر نیوز
استوری جنجالی مدیر تراکتور علیه سازمان لیگ| صدای اعتراض تراکتور بلند شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *