۵۰۰ هکتار از مراتع پاوه در آتش سوخته است

  • افران
۵۰۰ هکتار از مراتع پاوه در آتش سوخته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: ۵۰۰ هکتار از مراتع پاوه در آتش سوخته است و پایش نهایی و بازدید میدانی از محل آتش‌سوزی با اعلام خاموشی کامل از سوی امدادگران امروز صبح از طریق بالگرد انجام شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، افشین یگانه امروز _ دوشنبه بیست و یکم خرداد _ در جمع خبرنگاران با اشاره به مهار آتش‌سوزی در ارتفاعات شهرستان پاوه، اظهار کرد: آتش‌سوزی بلبزان در منطقه بوزین پس از چهار روز با تلاش‌های شبانه‌روزی تمام دستگاه‌ها در بامداد دوشنبه مهار شد.

وی افزود: پایش نهایی و بازدید میدانی از محل آتش‌سوزی با اعلام خاموشی کامل از سوی امدادگران امروز صبح از طریق بالگرد انجام شد که بر اساس بررسی‌های انجام شده در این واقعه میزان ۵۰۰ هکتار دچار وقوع و حادثه شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه اطفا حریق با به‌کارگیری ۷۰۰ نفر روز نیرو انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه آتش سوزی در ارتفاعات پاوه پوشش جنگلی و مرتعی را درگیر کرده اما خوشبختانه تنها حدود شش درصد درخت و پوشش جنگلی را درگیر کرده است.

یگانه اضافه کرد: محیط زیست، منابع طبیعی، فرماندار و نماینده پاوه، مدیریت بحران، مجموعه‌های مردمی، سمن‌های سپاه، مرزبانی، هلال احمر، شهرداری، مجموعه هوا و فضای سپاه از جمله دستگاه‌های پای کاری بودند در اطفا حریق بسیار کمک کننده بودند و استاندار کرمانشاه به عنوان رئیس ستاد فرماندهی بحران در این واقعه حضور داشتند.

وی با اشاره به مصدومیت سه نفر از نیروهای امدادی در اطفای حریق، گفت: عوامل انسانی علت اصلی این آتش سوزی بوده که در این روند اختصاص ۲ بالگرد هلال احمر و هوا و فضای سپاه برای و هلی برد نیروها برای آبپاشی به‌کار گرفته شد که در مهار این آتش سوزی بسیار مؤثر واقع شدند.

کد خبر 761907

  • خودرو بر هشترود