۵۰ فلسطینی در حمله به بازاری شهید شدند

۵۰ فلسطینی در حمله به بازاری شهید شدند

رسانه‌های فلسطینی امروز دوشنبه گزارش دادند که در حمله هوایی به بازاری در واقع در شمال نوار حداقل 50 شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند.

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) امروز دوشنبه در واکنش به حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه، گفت: هدف قرار دادن و بمباران منازل شهروندان، زن و کودکان، مساجد و مدارس در نوار غزه توسط ارتش دشمن صهیونیستی جنایت جنگی و تروریستی است.

از روز شنبه (15 مهرماه) گروه‌های مقاومت غزه عملیاتی موسوم به «طوفان الاقصی» را در دفاع از مسجدالاقصی در برابر اقدامات و یورش‌های صهیونیست‌ها آغاز کردند که طی آن مقاومت توانست به داخل اراضی 1948 نفوذ کند. این عملیات ترکیبی از عملیات زمینی، هوایی، دریایی و موشکی بود و بنا به اذعان صهیونیست‌ها و ناظران، بی‌سابقه‌ترین عملیات ضد اسرائیلی در طول تاریخ اشغال اراضی فلسطین در هفت دهه گذشته بود.

۵۰ فلسطینی در حمله به بازاری شهید شدند

در نتیجه این عملیات بنا به آمار رسمی 700 نفر و بر اساس غیر رسمی تا 1000 نفر از نظامیان و غیرنظامیان صهیونیست در اراضی داخلی فلسطین کشته شده‌اند و نزدیک به دو هزار نفر نیز زخمی شدن و صدها تن دیگر به اسارت در آمده‌اند. رژیم اسرائیل در واکنش به این عملیات، دیوانه‌وار غزه را از زمین و آسمان هدف قرار داد.

وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه 510 شهید برجای گذاشته که در بین آن‌ها 91 کودک و 61 زن وجود دارد. همچنین تعداد مجروحان 2751 نفر است که شامل 244 کودک و 151 زن می‌باشد.

پیشنهاد فر نیوز
مصوبه‌ای برای افزایش قیمت نان صادر نشده است/ شهروندان تخلفات را گزارش دهند