۵۴ هزار ورزشکار در کرمانشاه سازماندهی شدند

امید قادری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آمار ورزشکاران سازمان یافته کرمانشاه طی شش ماهه امسال، اظهارکرد: در این مدت ۵۴ هزار و ۲۹۳ ورزشکار-۲۰ هزار و ۴۷۶ ورزشکار زن و ۳۳ هزار و ۸۱۷ ورزشکار مرد – در سطح استان بیمه و سازماندهی شدند.

وی ادامه داد: در بین رشته های ورزشی، فوتبال، والیبال و ژیمناستیک بیشترین تعداد ورزشکاران سازمان یافته را طی این مدت داشته اند.

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان خاطرنشان کرد: از کل ورزشکاران سازمان یافته استان، یازده هزار و ۵۲۱ ورزشکار مربوط به رشته فوتبال هستند و پس از آن والیبال با ۵۲۵۸ ورزشکار و ژیمناستیک با ۵۱۸۲ ورزشکار در رده های بعدی قرار دارند.

وی تصریح کرد: طی شش ماهه سال گذشته رشته های فوتبال، کشتی و کاراته سه رشته برتر در کرمانشاه بودند که امسال رشته‌های والیبال و ژیمناستیک با رشد قابل توجه ورزشکاران خود توانستند رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دهند.

قادری در ادامه در خصوص بالاترین آمار ورزشکاران سازمان یافته در بین شهرستانهای استان هم گفت: کرمانشاه با ۳۴ هزار و ۸۷۰ ورزشکار بیشترین ورزشکاران سازمان یافته را در استان به خود اختصاص داده است.

وی متذکر شد: البته باید در نظر گرفت که حدود نیمی از جمعیت استان در شهر کرمانشاه زندگی می کند، بنابراین طبیعی است که بالاترین آمار ورزشکاران سازمان یافته هم از این شهرستان باشد.

رئیس هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه از اسلام آبادغرب با ۳۰۳۸ ورزشکار سازمان یافته، جوانرود با ۲۳۰۹ نفر و سرپلذهاب با ۲۱۵۳ نفر به عنوان سه شهرستان دیگر استان که بالاترین آمار ورزشکاران سازمان یافته را به خود اختصاص داده‌اند، نام برد.

انتهای پیام

نوشته ۵۴ هزار ورزشکار در کرمانشاه سازماندهی شدند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.