۷مکان توزیع موادمخدر در کرمانشاه تخریب شد/۱۸۶۸ قاچاقچی و خرده فروش مواد در تور اطلاعاتی پلیس

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با اشاره به تخریب هفت مکان توزیع مواد مخدر در استان، گفت: از اول فروردین تا ۱۵ مرداد امسال، ۱۸۶۸ قاچاقچی و خرده فروش مواد مخدر با تلاش ماموران دستگیر شدند.

سرهنگ «سمین فلاحی» در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، اظهار داشت: از اول فروردین تا ۱۵ مرداد امسال، ۱۸۶۸ قاچاقچی و خرده فروش مواد مخدر با تلاش ماموران دستگیر شدند که یک هزار و ۷۶۵ نفر آن ها را خرده فروشان و ۱۰۳ نفر را هم قاچاقچیان حرفه ای تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: در دستگیری خرده فروشان امسال نسبت به سال گذشته که یک هزار و ۲۵۷ نفر بوده اند، ۴۰ درصد و در دستگیری قاچاقچیان حرفه ای که ۷۴ نفر بوده اند ۳۹ درصد افزایش داشته ایم.

وی افزود: تلاش های انجام شده در طول ۴ ماه و نیم ابتدایی سال جاری، ۷۵۴ کیلو و ۵۰۶ گرم انواع مواد مخدر که عمده آن را تریاک تشکیل می دهد، در کرمانشاه کشف شده است.

فلاحی همچنین از دستگیری و جمع آوری یک هزار و ۲۳۰ معتاد در سطح استان خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۷۰۴ نفر بوده اند، ۷۵ درصد رشد نشان می دهد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه، انهدام ۱۶ باند توزیع مواد مخدر را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و گفت: این درحالیست که طی سال گذشته ۱۵ باند در ۴ ماه و نیم سپری شده از سال جاری منهدم شده بود.

وی با اشاره به تخریب ۷ مکان توزیع مواد مخدر در استان طی زمان شده، یادآور شد: سال گذشته در این بازه زمانی تنها ۲ مورد تخریب با همکاری و هماهنگی دستگاه قضائی صورت گرفته بود.

فلاحی در پایان و با بیان اینکه از ابتدای سال گذشته تا ۱۵ مرداد ۱۵۶ مکان توزیع مواد مخدر پلمب شده بود، تصریح کرد: این تعداد در سال جاری به ۲۸۵ مکان رسید تا با رشد ۸۲ درصدی مواجه شویم.

گفتگو از مسعود اسماعیلی