۷۰ درصد مطالبات کلزاکاران کرمانشاهی پرداخت شد

  • افران
۷۰ درصد مطالبات کلزاکاران کرمانشاهی پرداخت شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تاکنون حدود ۷۰ درصد از مطالبات کلزاکاران استان تاکنون مطالبات خود را دریافت کرده‌اند که این امر موجب رضایتمندی آنان شده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، فرهاد شریفی امروز _دوشنبه چهارم تیر_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای آغاز فصل برداشت دهم اردیبهشت در مناطق گرمسیری استان و آغاز و تداوم برداشت این محصول در مناطق سردسیر، تاکنون بیش از هزار و ۹۰۰ تن دانه روغنی کلزا توسط شرکت کشت و صنعت مدلل ماهیدشت از کشاورزان کرمانشاهی خریداری شده است.

وی افزود: در سال جاری با توجه به ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد شرکت‌های خصوصی و صنایع مربوط به دانه روغن نباتی و روغن کشی نسبت به خرید دانه‌های تولیدی کشاورزان اقدام کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: در این راستا پیش‌بینی می‌شود در استان کرمانشاه با توجه به شرایط مطلوب اقلیم جهت کشت این محصول به میزان هشت هزار تن دانه روغنی کلزا تولید شود.

پرداخت ۴۳۰ میلیارد ریال مطالبات کلزاکاران

وی یادآور شد: تاکنون ۴۳۰ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان که معادل ۷۰ درصد مطالبات آن‌ها است، توسط شرکت کشت و صنعت مدلل ماهیدشت پرداخت شده و پیش‌بینی می‌شود با این اقدام به موقع در پرداخت مطالبات کشاورزان که یکی از دغدغه‌های اصلی کشاورزان بوده، سطح زیر کشت این محصول در سال آینده افزایش یابد.

شریفی با بیان اینکه برداشت کلزا در مزارع مناطق سردسیر استان نیز تا اواخر تیرماه ادامه خواهد داشت، گفت: در سال زراعی جاری بیش از چهار هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیر کشت کلزا رفت که پیش‌بینی می‌شود میزان تولید در استان در مقایسه با سال زراعی گذشته حدود سه هزار تن افزایش نشان دهد.

کد خبر 766188

  • خودرو بر هشترود
  • خرید پمپ حلزونی