۷۶ رأس احشام سبک قاچاق در مرز مریوان مهار شد

۷۶ رأس احشام سبک قاچاق در مرز مریوان مهار شد

فرمانده هنگ مرزی مریوان از مهار ۷۶ رأس احشام سبک قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان در نوار مرزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش کرد پرس، سرهنگ مجید دالوند از مهار احشام قاچاق در نوار مرزی خبر داد و گفت: در راستای تشدید مبارزه با قاچاق، مرزبانان با مجموعه ای از اقدامات اطلاعاتی مبنیبر اینکه افرادی سود جو قصد خارج کردن تعدادی احشام به کشور عراق را دارند، منطقه را تحت کنترل خود گرفتند.

وی اظهار کرد: مأموران مرزبانی مریوان در یک عملیات منسجم و دقیق ۷۶ رأس گوسفند قاچاق را مهار و از خروج غیرقانونی آنها از کشور جلوگیری کردند.

فرمانده هنگ مرزی مریوان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی احشام مکشوفه را یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان برآورد کردند، افزود: در این عملیات که قاچاقچیان غافلگیر شدند و توان مقابله با مأموران را نداشتند ضمن رها کردن احشام با بهره گیری از وضعیت توپوگرافی منطقه از محل متواری شدند.

سرهنگ دالوند با بیان اینکه مرزبانان از قاچاق به آن سوی کشور جلوگیری و قاچاقچیان را در رسیدن به هدف شوم خود ناکام گذاشتند، ادامه داد: قاچاقچیان به محض مشاهده نیروهای مرزبانی، از محل متواری شدند که تلاش جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی یادآور شد: سودجویان و قاچاقچیان بدانند همبستگی و تعامل مرزبانان و مرزنشینان در حفظ و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران در خطه کردستان بیشتر از هر زمان ممکن بوده و با تلاش شبانه روزی و روحیه جهادی عرصه را بر سودجویان و قاچاقچیان تنگ خواهیم کرد.

کد خبر 2772741