۷۸۶ هکتار پارکینگ در پایانه‌های مرزی ایجاد شد

۷۸۶ هکتار پارکینگ در پایانه‌های مرزی ایجاد شد

حجت‌الله غلامعلی روز سه شنبه با بیان اینکه این کمیته از سال گذشته بعد از ایام حسینی، اقدام به بررسی عملکرد و آسیب شناسی این مراسم در ۱۴۰۱ اظهار داشت: در این آسیب شناسی تلاش کردیم نیازهایی که در مراسم اربعین سال گذشته وجود داشت را شناسایی و در جهت رفع آنها اقدام کنیم.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه در همین چارچوب از ۶ استان هدف و پایانه‌های مرزی بازدید میدانی انجام و نیازها و مشکلات احصا شد، گفت: از جمله اقدامات در سال جاری در حوزه زیرساخت‌ها، پارکینگ‌ها و بهبود وضعیت مسیرهای مواصلاتی بوده است.

غلامعلی با بیان اینکه در همین چهارچوب ۸۵۰ کیلومتر از مسیرهای مواصلاتی به پایانه‌های مرزی را روکش و لکه‌گیری کردیم و ۱۳۷ کیلومتر جدید احداث شده است، ادامه داد: در سال قبل ۶۸۰ هکتار برای پارکینگ خودرو ها در نظر گرفته شده بود که این رقم در سال جاری به ۷۸۶ هکتار برای پارکینگ ۴۹۷ هزار خودرو افزایش پیدا کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه یکی از مشکلات زائران در سال های گذشته موضوع سرویس‌های بهداشتی بود، افزود: در سال جاری ۲ هزار چشمه سرویس بهداشتی به ظرفیت سرویس‌های بهداشتی اضافه شد و ما در مجموع پنج هزار چشمه سرویس بهداشتی در ۶ استان هدف خواهیم داشت.

۷۸۶ هکتار پارکینگ در پایانه‌های مرزی ایجاد شد

این مقام مسوول در ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه در سال گذشته در مبادی مرزی ۳۲۶ گیت برای ورود و خروج زائران در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: با همکاری دولت عراق ۱۷۸ گیت جدید ایجاد شده است و در مجموع تعداد گیت‌ها برای ورود و خروج زائران به ۵۰۴ عدد افزایش پیدا کرده است.