10 اثر شفابخش ژل رویال برای سلامتی با هاچ لند

فواید بالقوه درمانی رویال ژلی

از خواص ژل رویال می توان به مواد مغذی مانند ویتامین های B، مواد معدنی و اسیدهای آمینه اشاره کرد که برای سلامت انسان ضروری هستند. این محصول حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین B1، B2، B6، C، E و نیاسین و مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن، فسفر و سیلیکون است. علاوه بر این، منبعی سرشار از اسیدهای آمینه ضروری است که بدن انسان، توانایی سنتز آنها را ندارد و آن را به یک مکمل طبیعی منحصر به فرد تبدیل می کند. اما مهم ترین خواص و مزایای ژل رویال چیست؟

۱- بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

توانایی ژل رویال در تقویت عملکرد سیستم ایمنی یکی از مهمترین مزایای آن است. این ژل حاوی پروتئین ها و پپتیدهایی است که فعالیت ماکروفاژها و سایر سلول های ایمنی و در نتیجه واکنش سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهند. طبق نتایج مطالعه ای در دانشگاه ادینبورگ، مصرف منظم ژل رویال باعث افزایش چشمگیر تولید آنتی بادی در پاسخ به عوامل بیماری زا می شود که نشان دهنده تقویت سیستم ایمنی بدن است.

۲- خواص ژل رویال برای زنان

زنان از ژل رویال برای کاهش علائم یائسگی استفاده می کنند. همچنین از این محصول برای رفع تب یونجه، دیابت، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) چاقی، خشکی چشم و بسیاری اهداف دیگر استفاده می شود اما هنوز هیچ گونه شواهد علمی خوبی برای تایید اثرات آن وجود ندارد. اثربخشی ژل رویال در درمان عدم باروری زنان نیز به دلیل ترکیبات آن است. به طوری که برخی از مطالعات توانایی آن در بهبود نرخ باروری پایین را گزارش داده اند.

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ به منظور بررسی خواص ژل رویال برای زنان، محققان به ۱۱۰ شرکت‌کننده روزانه یک کپسول ژل رویال یا دارونما طی دو دوره قاعدگی دادند. بر اساس نتایج مطالعه شرکت‌کنندگانی که در طول آزمایش کپسول‌های ژل رویال را مصرف می کردند علائم سندرم پیش از قاعدگی کمتری را تجربه کردند.

۳- تقویت سلامت قلب

تاثیر ژل رویال بر سلامت قلب مورد توجه محققان قرار گرفته است. توانایی آن در کاهش سطح کلسترول بد و بهبود عملکرد کلی قلب در چندین مطالعه ثبت شده است. یک مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۲۲ در مجله آمریکایی قلب و عروق کاهش قابل توجه کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب در شرکت کنندگانی که به طور منظم ژل رویال مصرف می کردند را گزارش داد.

تقویت سلامت قلب

۴- خواص آنتی اکسیدانی

مشخصات آنتی اکسیدانی ژل رویال شامل اجزایی مانند فلاونوئیدها، اسیدهای فنولیک و آنزیم هایی مانند سوپراکسید دیسموتاز است. این آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در خنثی کردن رادیکال های آزاد مضر در بدن دارند که باعث پیری و مشکلات مختلفی برای سلامت سلول ها می شوند. مجله Apiary Science مطالعه ای را منتشر کرد که نشان می دهد ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در ژل رویال می تواند از اجزای سلولی در برابر استرس اکسیداتیو محافظت نموده و به طور بالقوه روند پیری را در سطح سلولی کاهش دهد.

۵- خواص ژل رویال برای مردان

از خواص ژل رویال برای مردان می توان به افزایش تعداد اسپرم، پویایی و سطح تستوسترون پلاسما اشاره کرد. علاوه بر این، باعث کاهش درصد آسیب DNA می شود که دلیل آن وجود پروتئین ها، قندها، لیپیدها، ویتامین ها و اسیدهای آمینه آزاد در رویال ژل است. همچنین این محصول باعث افزایش سطح تستوسترون در مردانی می شود که به طور منظم آن را مصرف می کنند و کیفیت اسپرم را نیز بهبود می بخشد. علاوه بر این، رویال ژلی، تأثیر مثبتی بر نسبت FSH/LH دارد. با این حال، این اثر پس از قطع مکمل برگشت‌ پذیر است. در نهایت ژل رویال میل جنسی مردان و زنان را نیز افزایش می دهد.

۶- خواص ضد سرطانی

تحقیقات جدید نشان می دهد که ژل رویال ممکن است خواص ضد سرطانی داشته باشد. بر اساس نتایج مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی، ترکیبات خاص موجود در ژل رویال می ‌توانند از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری کنند. مطالعه ای در سال ۲۰۲۳ در مجله بین المللی تحقیقات سرطان نشان داد که ژل رویال آپوپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلولی) سلول های سرطانی سینه را موجب می شود. اگرچه این یافته ها مقدماتی هستند اما نقش بالقوه این ماده در پیشگیری یا درمان سرطان را نشان می دهند.

۷- افزایش سلامت و التیام پوست

استفاده از ژل رویال در تولید محصولات مراقبت از پوست و ترمیم زخم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. خواص ضد باکتریایی و درمانی نیز این ماده را به یک عنصر ارزشمند برای درمان های موضعی تبدیل می کند. مطالعات نشان داده اند که ژل رویال به دلیل اثرات محرک تولید کلاژن و فعالیت ضد باکتریایی می تواند باعث بهبود زخم شود. یک مطالعه در سال ۲۰۲۲ در مجله Dermatology، بهبود چشمگیر زمان بهبود زخم و میزان عفونت هنگام استفاده موضعی از ژل رویال را گزارش داد.

۸- خواص ضد دیابتی

چندین تحقیق درباره تاثیر ژل رویال بر سطح قند خون انجام شده است. ژل رویال حاوی ترکیباتی است که اثراتی مشابه انسولین داشته و قند خون را تنظیم می کنند. یک کارآزمایی بالینی منتشر شده در مجله مراقبت از دیابت در سال ۲۰۲۳ نشان داد که مصرف منظم ژل رویال، کنترل قند خون را در بیماران دیابتی نوع ۲ بهبود می بخشد.

۹- محافظت و بهبود سلامت مغز

در طی چند سال اخیر، محققان و جامعه علمی به بررسی خواص محافظت کننده عصبی ژل رویال پرداخته اند. تحقیقات نشان می دهد که این ماده نه تنها عملکرد شناختی را تقویت می کند بلکه اثرات محافظتی در برابر بیماری های عصبی دارد. یک مطالعه در سال ۲۰۲۴ در مجله نورولوژی نشان داد که اجزای ژل رویال نقش یک محافظ برای سلول‌ های عصبی در مدل ‌های بیماری آلزایمر را ایفا می کنند.

محافظت و بهبود سلامت مغز

۱۰- افزایش باروری و سلامت

تأثیر بالقوه ژل رویال بر تعادل هورمونی و باروری در مردان و زنان به دلیل محتوای سرشار از مواد مغذی آن، به ویژه وجود پروتئین ها و اسیدهای چرب بوده و بر تنظیم هورمونی تأثیر می گذارد. همه این عوامل برای سلامت باروری بسیار مهم هستند. یک مطالعه در سال ۲۰۲۳ در مجله Reproductive Health نشان داد که مکمل ژل رویال علائم باروری را در زنان مبتلا به عدم تعادل هورمونی بهبود می بخشد.

همانطور که در این مطلب از هاچ لند مشاهده کردید رویال ژلی مزایای بسیاری برای سلامتی انسان دارد. با این حال، اگر به عسل یا محتوای آن آلرژی دارید توصیه می شود که با احتیاط و پس از مشورت با متخصصان و پزشکان از آن استفاده کنید.

نوشته 10 اثر شفابخش ژل رویال برای سلامتی با هاچ لند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.