جولان کرونای انگلیسی با ۶ مبتلا در کرمانشاه/ کرونای جهش
یافته اولین قربانی را گرفت
جولان کرونای انگلیسی با ۶ مبتلا در کرمانشاه/ کرونای جهش
یافته اولین قربانی را گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: در آزمایشات انجام شده در آزمایشگاه‌های معاونت بهداشتی کرمانشاه، ۶ بیمار مبتلا به گونه جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در استان کرمانشاه شناسایی شده است. وی افزود: در بررسی‌های انجام شده از اطرافیان اولین بیمار مبتلا به این […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: در آزمایشات انجام شده در آزمایشگاه‌های معاونت بهداشتی کرمانشاه، ۶ بیمار مبتلا به گونه جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در استان کرمانشاه شناسایی شده است.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده از اطرافیان اولین بیمار مبتلا به این نوع ویروس، مشخص شد که دو فرزند ۱۲ و ۱۹ ساله این خانم نیز به کرونای انگلیسی مبتلا هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: فرد دیگر مبتلا مردی ۵۳ ساله و گیلانغربی بوده که ساکن بندر امام خمینی(ره) است و برای مراسم خاکسپاری یکی از بستگانش به گیلانغرب مراجعه کرده است.

وی افزود: دیگر مبتلا مردی ۵۱ ساله و از کارکنان  بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی است که سابقه مسافرت نداشته و در تماس با مراجعان مرکز محل کارش به این ویروس مبتلا شده است که این خود زنگ خطر مهمتری است و نشان دهنده گسترش ویروس در میان مردم است.

شکیبا ادامه داد: خانمی ۳۹ ساله اهل کرمانشاه دیگر فرد شناسایی شده بوده که سابقه مسافرت سه روزه به سرابله ایلام داشته و دارای علائم شبیه سرماخوردگی شده و پس از چند روز مراجعه کرده و در حالی که هیچ بیماری زمینه‌ای نداشته است، پس از بستری در یکی از بیمارستان‌های شهر، خیلی سریع وارد وخامت اوضاع شده و متاسفانه جان خود را از دست داد.

به گفته شکیبا، تمام افراد در معرض تماس مستقیم این افراد از جمله خانواده، همکاران و همسایه‌ها رهگیری شده و اقدامات لازم برای همه آنان در حال اجرا است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تجلیل از فعالان فرهنگی استان کرمانشاه

شکیبا عنوان کرد: گسترش و چرخش ویروس انگلیسی در کرمانشاه برای همه ساکنان استان، هشدار و اعلام خطر بوده و لازم است با تشدید مراقبت‌های بهداشتی هرچه سریع‌تر خود را از معرض ابتلا به این گونه ویروس نجات دهند.

انتهای پیام/پ